Ми проводимо з ґаджетами багато часу, тому питання цифрової детоксикації є вкрай актуальним. Звичайно, ми звикли «присипляти» себе тим, що це робиться задля нашого блага: задля соціалізації та продуктивності, а також для відпочинку. Але чи насправді це так? Портал Jobs.ua пропонує детальніше розібратися в цьому питанні.
Ми «залипаємо» в ґаджетах набагато більше часу, ніж вважаємо. Згідно досліджень, користувачі смартфонів проводять у ньому приблизно п’ять годин щодня (!), а надто захоплені можуть не відриватися від телефона й вдвічі більше. Ось тут і криється підступ – ми занурюємося у безкінечну стрічку новин в соцмережах (як приклад), і по суб’єктивним причинам перестаємо відчувати час. Напевно, у вас бувало таке, коли ви «на п’ять хвилин» зайшли на Фейсбук чи Інстаграм перевірити стрічку новин, а провели там… півгодини, а то й годину? Це всім нам знайомо.
Погіршення концентрації. Знову ж таки, безкінечні відволікання на смартфон суттєво знижують вашу здатність до концентрації. Неважливо, наскільки натхненно ви працювали над робочим завданням – кожен раз, відволікаючись, ви розпорошуєте свою концентрацію. Дослідження свідчать, що потрібно близько двадцяти хвилин, щоб повернути концентрацію. Зрозуміло, якщо відволікатися регулярно, часу для зосередженої роботи не вистачить.
Гортаючи стрічку новин, ви не відпочиваєте. Багато дописів, які трапляться вам у стрічці, не дадуть вашому мозку відпочити. З однієї новини він переключатиметься на іншу, і в результаті замість відпочинку – перевантаження й без того завантаженого мозку.
Якщо хочете серйозно пропрацювати цю проблему, найперше здійсніть «цифровий облік»: фіксуйте протягом кількох днів час розблокування телефону і скільки хвилин ви провели в тому чи іншому додатку. Звичайно, якщо вам по роботі потрібно регулярно користуватися телефоном – фіксуйте тільки той час, коли ви відволікалися на сторонні речі.
Після кількох днів експерименту ви будете здивовані, наскільки це простий та ефективний крок. Фіксація ваших відволікань дасть змогу побачити, як можна краще оптимізувати своє цифрове життя.
По-друге, почастіше ставте собі питання з розряду «Навіщо?», коли рука несамохіть тягнеться до смартфону. «Навіщо я хочу його зараз розблокувати?», «Навіщо мені зараз телефон?» і т.д. Такі питання дають можливість усвідомити, що для цього немає жодної потреби – звісно, крім випадків, коли така потреба справді існує.
Цікава річ виходить – якщо ви втримаєтесь від бажання одразу вхопитись за телефон, і витримаєте паузу, це дасть змогу усвідомити, що таке імпульсивне бажання, по суті, можна контролювати. Тут працює той самий прийом, як із імпульсивними покупками: якщо ловите себе в магазині на тому, що в одну мить дуже-дуже закортіло щось придбати – треба зробити паузу між «хочу це придбати» і «беру товар із прилавку». Пауза дає розуміння того, що ця покупка не така вже й потрібна. Те ж саме – з телефоном.
Переваги цифрового детоксу очевидні – більше вільного часу, менше стресу через марно згаяний час, швидше і, можливо, якісніше виконання робочих завдань. Чого вам усім і бажаємо!
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».