29 липня 2022 року Уряд ухвалив законопроект №6067 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці”, що напряму пов’язаний із стимулюванням та сприянням довгострокових безробітних в країні. Нагадаємо, що через війну кількість робочих місць зменшилася, а кількість безробітних – безпрецедентно зросла й критично доповнила ту кількість, що була до війни.
Законопроект має на меті реформувати службу зайнятості, соціальне страхування на випадок безробіття, сприяти продуктивній зайнятості населення та впровадити нові активні програми на ринку праці, замінити неефективний механізм квотування працевлаштування, а саме:
Також було запропоновано, що безробітних будуть залучати до суспільно корисних робіт і платитимуть мінімальну заробітну плату. Офіційно зареєстрованих безробітних, які впродовж 30 днів не знайшли роботу, будуть залучати до розборів завалів, будівництва захисних споруд, ремонтних чи сільськогосподарських робіт. Це зроблено для того, щоб усунути випадки, коли люди отримують виплати з безробіття, але не приймають пропозиції роботи. Як зазначив Прем’єр-міністр, кожний українець повинен працювати на перемогу.
Ще одним нововведенням стане, якщо під час воєнного стану людина залишається за кордоном більш як 30 днів, то вона втратить статус безробітного та відповідні виплати.
Крім того, законопроект передбачає змінити підходи до:
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.