29 липня 2022 року Уряд ухвалив законопроект №6067 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці”, що напряму пов’язаний із стимулюванням та сприянням довгострокових безробітних в країні. Нагадаємо, що через війну кількість робочих місць зменшилася, а кількість безробітних – безпрецедентно зросла й критично доповнила ту кількість, що була до війни.
Законопроект має на меті реформувати службу зайнятості, соціальне страхування на випадок безробіття, сприяти продуктивній зайнятості населення та впровадити нові активні програми на ринку праці, замінити неефективний механізм квотування працевлаштування, а саме:
Також було запропоновано, що безробітних будуть залучати до суспільно корисних робіт і платитимуть мінімальну заробітну плату. Офіційно зареєстрованих безробітних, які впродовж 30 днів не знайшли роботу, будуть залучати до розборів завалів, будівництва захисних споруд, ремонтних чи сільськогосподарських робіт. Це зроблено для того, щоб усунути випадки, коли люди отримують виплати з безробіття, але не приймають пропозиції роботи. Як зазначив Прем’єр-міністр, кожний українець повинен працювати на перемогу.
Ще одним нововведенням стане, якщо під час воєнного стану людина залишається за кордоном більш як 30 днів, то вона втратить статус безробітного та відповідні виплати.
Крім того, законопроект передбачає змінити підходи до:
Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.
Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.
Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.
Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?
Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.