UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Новини
  5. Ухвалено законопроект, що сприяє працевлаштуванню безробітних

Ухвалено законопроект, що сприяє працевлаштуванню безробітних

18.08.2022 346Автор: Лоліта Платошкіна
Ухвалено законопроект, що сприяє працевлаштуванню безробітних

Ухвалено законопроект, що сприяє працевлаштуванню безробітних

18.08.2022     346Автор: 

29 липня 2022 року Уряд ухвалив законопроект №6067 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці”, що напряму пов’язаний із стимулюванням та сприянням довгострокових безробітних в країні. Нагадаємо, що через війну кількість робочих місць зменшилася, а кількість безробітних – безпрецедентно зросла й критично доповнила ту кількість, що була до війни.

Зміни, що сприятимуть розв'язання питання безробіття

Законопроект має на меті реформувати службу зайнятості, соціальне страхування на випадок безробіття, сприяти продуктивній зайнятості населення та впровадити нові активні програми на ринку праці, замінити неефективний механізм квотування працевлаштування, а саме:

  • запровадити компенсації роботодавцям частини витрат на оплату праці або єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштування деяких категорій зареєстрованих безробітних, зокрема молоді,
  • сприяти працевлаштуванню довгострокових безробітних шляхом надання компенсації роботодавцям витрат ЄСВ (За новою ст. 26-1 КЗпП «Про зайнятість населення», роботодавцю, що працевлаштовує особу, яка перебуває у статусі зареєстрованого безробітного понад шість місяців, пропонується строком не менше ніж на два роки компенсувати фактичні витрати у розмірі ЄСВ за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску. Загальна тривалість виплати компенсації становить 12 місяців),
  • запровадити надання фінансової допомоги для започаткування підприємницької діяльності. Порядок надання такої допомоги, її граничний розмір та повернення, має затвердити Кабінет Міністрів України.

Також було запропоновано, що безробітних будуть залучати до суспільно корисних робіт і платитимуть мінімальну заробітну плату. Офіційно зареєстрованих безробітних, які впродовж 30 днів не знайшли роботу, будуть залучати до розборів завалів, будівництва захисних споруд, ремонтних чи сільськогосподарських робіт. Це зроблено для того, щоб усунути випадки, коли люди отримують виплати з безробіття, але не приймають пропозиції роботи. Як зазначив Прем’єр-міністр, кожний українець повинен працювати на перемогу. 

Ще одним нововведенням стане, якщо під час воєнного стану людина залишається за кордоном більш як 30 днів, то вона втратить статус безробітного та відповідні виплати.

Крім того, законопроект передбачає змінити підходи до:

  • умов, тривалості та розмірів виплати допомоги по безробіттю, зокрема посилити страхові принципи (чим більший страховий стаж - тим більший розмір допомоги по безробіттю) та послабити до безробітних санкції за звільнення з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин,
  • фінансування громадських робіт та скасування тимчасових робіт, як таких, що не сприяють мотивації до праці,
  • підбору відповідної роботи для безробітного (врахування, зокрема транспортної доступності, розміру заробітної плати залежно від тривалості безробіття).

Читайте також

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 грудень, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 листопад, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Вгору