Трудова міграція з України, завдяки якої, вже суттєво потерпає вітчизняний ринок праці, продовжує, якщо не ширитись, то, впевнено «трансформуватись», відкриваючи українським заробітчанам нові «цікаві» країни з місцевими трейд-ринками.
Як дізнався Jobs.ua, сьогодні, у популярній серед мігрантів Польщі, з’явився ще один серйозний «конкурент». Таки, українські заробітчани почали масово цікавитись можливостями праці та постійного мешкання у Литві.
Департамент міграції при Міністерстві внутрішніх справ цієї країни, вже повідомив, що за станом на 1 липня поточного року, в Литві постійно мешкає 15 291 особа-громадянин України. Ця цифра збільшилась, у зрівнянні з цим же періодом року минулого, не більш, не менш, на 55,4%.
Разом з громадянами Білорусі та Росії, українці склали майже 70% усіх іноземців, що легально мешкають на території Литви. Треба зауважити, що за рік, безпрецедентне збільшення міграційного потоку продемонструвала як раз наша країна. При цьому, білоруські мігранти збільшили свою присутність на 24%, а громадяни РФ, навпаки, скоротили кількість діаспори на 9%.
Такий «український бум» вже впливає на місцевий ринок праці, принаймні засилля трудових мігрантів з України спровокувало чутки про введення квот для іноземців на обирання ними деяких професій.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.
Розбираємося, які перспективи пропонує професія психолога в Україні у 2025 році.