Трудова міграція з України, завдяки якої, вже суттєво потерпає вітчизняний ринок праці, продовжує, якщо не ширитись, то, впевнено «трансформуватись», відкриваючи українським заробітчанам нові «цікаві» країни з місцевими трейд-ринками.
Як дізнався Jobs.ua, сьогодні, у популярній серед мігрантів Польщі, з’явився ще один серйозний «конкурент». Таки, українські заробітчани почали масово цікавитись можливостями праці та постійного мешкання у Литві.
Департамент міграції при Міністерстві внутрішніх справ цієї країни, вже повідомив, що за станом на 1 липня поточного року, в Литві постійно мешкає 15 291 особа-громадянин України. Ця цифра збільшилась, у зрівнянні з цим же періодом року минулого, не більш, не менш, на 55,4%.
Разом з громадянами Білорусі та Росії, українці склали майже 70% усіх іноземців, що легально мешкають на території Литви. Треба зауважити, що за рік, безпрецедентне збільшення міграційного потоку продемонструвала як раз наша країна. При цьому, білоруські мігранти збільшили свою присутність на 24%, а громадяни РФ, навпаки, скоротили кількість діаспори на 9%.
Такий «український бум» вже впливає на місцевий ринок праці, принаймні засилля трудових мігрантів з України спровокувало чутки про введення квот для іноземців на обирання ними деяких професій.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.