RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Рынок труда Украины
  5. Український бізнес під час війни – про що свідчить американське дослідження?

Український бізнес під час війни – про що свідчить американське дослідження?

29.08.2022 408
Український бізнес під час війни – про що свідчить американське дослідження?

Український бізнес під час війни – про що свідчить американське дослідження?

29.08.2022     408

Яка кількість компаній продовжує працювати в Україні в умовах війни, які зарплати виплачують та які виклики повинні щодня долати власники компаній? Про ці та інші речі портал Jobs.ua дізнавався з американського дослідження, проведеного Американською торговельною палатою в Україні серед компаній-членів Палати.

Нові виклики та український бізнес – як він дає раду в умовах війни?

За інформацією проведеного дослідження, майже третина українських компаній продовжують повноцінно функціонувати після пів року російсько-української війни. Чверть компаній поки що функціонують частково.

Опитування показують, що 96% компаній продовжать вести бізнес і в наступному році. Не визначилися тільки 4% компаній, яке рішення прийняти надалі. Якщо ж говорити про виплату зарплат, 83% компаній не мають проблем із виплатою коштів своїм працівникам, 16% компаній були змушені скоротити заробітну плату. І зовсім невелика кількість – всього лиш 1% – не виплачують з/п взагалі.

А тепер про виклики. В опитуванні попросили бізнес-спільноту назвати найбільші труднощі, з якими вони вимушено зіткнулися за останні 6 міс. Якщо говорити про топ-5 найбільших викликів, то вони доволі очікувані:

  • На першому місці – забезпечення нормальних умов праці і безпеки працівників (71%),
  • Друге місце – логістичні і транспортні проблеми (44%),
  • На третьому – брак клієнтів та замовлень (34%), і практично та сама ситуація з діяльністю партнерів (33%),
  • І, нарешті, експортно-імпортні операції (22%).

Втрати компаній та очікування від влади

П’ята частина опитаної бізнес-спільноти зазначила про ушкодження своїх заводів, фабрик, виробничих потужностей (склади, офіси). Причому майже половина (48%) з цих об’єктів зазнали незначних пошкоджень, а 52% – невиправних ушкоджень. Активи 6% компаній, які взяли участь в опитуванні, перебувають під окупацією, а 69% компаній-членів Палати виявилися «щасливчиками», не зазнавши жодних ушкоджень з початку повномасштабного вторгнення.

Очікування від влади цілком прогнозовані. Топ-3 очікувань у великого бізнесу від очільників держави наступні:

  • Забезпечення національної безпеки та оборони країни в тісній співпраці з дружніми країнами та союзниками (79%);
  • Імплементація верховенства права, проведення реальної та ефективної судової реформи, справедливі суди та прозорий відбір суддів на всіх рівнях. Сюди ж віднесемо дотримання незалежності Нацбанку України, Антимонопольного комітету та антикорупційних установ. Реформування сектору держпідприємств та державних банків (77%);
  • Прискорення вступу в Європейський союз, яке стане можливим завдяки вдосконаленню наявного законодавства в сфері конкуренції, митної справи, охорони здоров’я, захисту інтелектуальної власності, незалежні медіа тощо (37%).

Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні, вважає результати опитування позитивним сигналом для нашої країни. Про це свідчить хоча б той факт, що 96% опитаних компаній продовжать свою діяльність в Україні і в 2023 році.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх