Яка кількість компаній продовжує працювати в Україні в умовах війни, які зарплати виплачують та які виклики повинні щодня долати власники компаній? Про ці та інші речі портал Jobs.ua дізнавався з американського дослідження, проведеного Американською торговельною палатою в Україні серед компаній-членів Палати.
За інформацією проведеного дослідження, майже третина українських компаній продовжують повноцінно функціонувати після пів року російсько-української війни. Чверть компаній поки що функціонують частково.
Опитування показують, що 96% компаній продовжать вести бізнес і в наступному році. Не визначилися тільки 4% компаній, яке рішення прийняти надалі. Якщо ж говорити про виплату зарплат, 83% компаній не мають проблем із виплатою коштів своїм працівникам, 16% компаній були змушені скоротити заробітну плату. І зовсім невелика кількість – всього лиш 1% – не виплачують з/п взагалі.
А тепер про виклики. В опитуванні попросили бізнес-спільноту назвати найбільші труднощі, з якими вони вимушено зіткнулися за останні 6 міс. Якщо говорити про топ-5 найбільших викликів, то вони доволі очікувані:
П’ята частина опитаної бізнес-спільноти зазначила про ушкодження своїх заводів, фабрик, виробничих потужностей (склади, офіси). Причому майже половина (48%) з цих об’єктів зазнали незначних пошкоджень, а 52% – невиправних ушкоджень. Активи 6% компаній, які взяли участь в опитуванні, перебувають під окупацією, а 69% компаній-членів Палати виявилися «щасливчиками», не зазнавши жодних ушкоджень з початку повномасштабного вторгнення.
Очікування від влади цілком прогнозовані. Топ-3 очікувань у великого бізнесу від очільників держави наступні:
Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні, вважає результати опитування позитивним сигналом для нашої країни. Про це свідчить хоча б той факт, що 96% опитаних компаній продовжать свою діяльність в Україні і в 2023 році.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?