UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Роботодавцю
 4. Ринок праці України
 5. Український бізнес під час війни – про що свідчить американське дослідження?

Український бізнес під час війни – про що свідчить американське дослідження?

29.08.2022 317
Український бізнес під час війни – про що свідчить американське дослідження?

Український бізнес під час війни – про що свідчить американське дослідження?

29.08.2022     317

Яка кількість компаній продовжує працювати в Україні в умовах війни, які зарплати виплачують та які виклики повинні щодня долати власники компаній? Про ці та інші речі портал Jobs.ua дізнавався з американського дослідження, проведеного Американською торговельною палатою в Україні серед компаній-членів Палати.

Нові виклики та український бізнес – як він дає раду в умовах війни?

За інформацією проведеного дослідження, майже третина українських компаній продовжують повноцінно функціонувати після пів року російсько-української війни. Чверть компаній поки що функціонують частково.

Опитування показують, що 96% компаній продовжать вести бізнес і в наступному році. Не визначилися тільки 4% компаній, яке рішення прийняти надалі. Якщо ж говорити про виплату зарплат, 83% компаній не мають проблем із виплатою коштів своїм працівникам, 16% компаній були змушені скоротити заробітну плату. І зовсім невелика кількість – всього лиш 1% – не виплачують з/п взагалі.

А тепер про виклики. В опитуванні попросили бізнес-спільноту назвати найбільші труднощі, з якими вони вимушено зіткнулися за останні 6 міс. Якщо говорити про топ-5 найбільших викликів, то вони доволі очікувані:

 • На першому місці – забезпечення нормальних умов праці і безпеки працівників (71%),
 • Друге місце – логістичні і транспортні проблеми (44%),
 • На третьому – брак клієнтів та замовлень (34%), і практично та сама ситуація з діяльністю партнерів (33%),
 • І, нарешті, експортно-імпортні операції (22%).

Втрати компаній та очікування від влади

П’ята частина опитаної бізнес-спільноти зазначила про ушкодження своїх заводів, фабрик, виробничих потужностей (склади, офіси). Причому майже половина (48%) з цих об’єктів зазнали незначних пошкоджень, а 52% – невиправних ушкоджень. Активи 6% компаній, які взяли участь в опитуванні, перебувають під окупацією, а 69% компаній-членів Палати виявилися «щасливчиками», не зазнавши жодних ушкоджень з початку повномасштабного вторгнення.

Очікування від влади цілком прогнозовані. Топ-3 очікувань у великого бізнесу від очільників держави наступні:

 • Забезпечення національної безпеки та оборони країни в тісній співпраці з дружніми країнами та союзниками (79%);
 • Імплементація верховенства права, проведення реальної та ефективної судової реформи, справедливі суди та прозорий відбір суддів на всіх рівнях. Сюди ж віднесемо дотримання незалежності Нацбанку України, Антимонопольного комітету та антикорупційних установ. Реформування сектору держпідприємств та державних банків (77%);
 • Прискорення вступу в Європейський союз, яке стане можливим завдяки вдосконаленню наявного законодавства в сфері конкуренції, митної справи, охорони здоров’я, захисту інтелектуальної власності, незалежні медіа тощо (37%).

Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні, вважає результати опитування позитивним сигналом для нашої країни. Про це свідчить хоча б той факт, що 96% опитаних компаній продовжать свою діяльність в Україні і в 2023 році.

Читайте також


Часто шукають

↑ Вгору