RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Блог Jobs.ua
  5. Українці не зраділи збільшенню мінімальної зарплати

Українці не зраділи збільшенню мінімальної зарплати

2.10.2020 423Автор: Олександр Мавлідінов
Українці не зраділи збільшенню мінімальної зарплати

Українці не зраділи збільшенню мінімальної зарплати

2.10.2020     423Автор: 

Як відомо, з першого вересня поточного 2020 року, згідно з прийнятим законом, що бува ініційований Президентом України та схвалений Верховною Радою, мінімальна заробітна платня в країні сягнула нової позначки у щомісячні 5 000 гривень.

Збільшення розміру заробітної платні стало плановим продовженням втілення сформованого Кабінетом міністрів України графіку, згідно якого існують певні етапи підвищення мінімальної заробітної платні в країні. Також, за словами представників міністерств країни, «такий крок підвищення допомагає частково покрити й бюджет Пенсійного фонду».

Сам запланований процес підвищення мінімальної заробітної платні в країні має , ще два пункти:

  • з 1 січня наступного 2021 року – збільшення «мінімалки» до суми у 6 000 гривень на місяць;
  • з 1 липня наступного 2021 року – зростання розміру мінімальної заробітної плати до щомісячних 6 500.

Ще на стадії розгляду, ініційований законопроект за номером 3963, що мав назву «Про внесення змін до державного бюджету на 2020 рік» не знайшов одностайного відгуку серед представників вітчизняного бізнесу, які виказували численні сумніви щодо бізнес та фінансових можливостей виконати закон.

На думку аналітиків та експертів, що працюють на ринку України, збільшення мінімальної заробітної платні до суми у 5 000 гривень, значно збільшує «податкове навантаження» на оплату найманої праці, яке й до підвищення МЗП, вважалося роботодавцями «не маленьким». Також, використаний крок може провокувати зростання кількості тіньових робочих місць та кількості «сірих» виплат або появу інших засобів нелегальної оплати праці нелегально.

Щодо працюючих українців, Jobs.ua провів власне соціальне опитування, у якому намагався з’ясувати як саме наймані працівники ставляться до нової "мінімалки" у 5 000 гривень.

Виявилося, що 49% опитаних респондентів, негативно сприймають такі збільшення показників мінімальної зарплатні. Люди впевнені, що збільшення «номінальних» заробітних плат, ніяк не вплине на реальні зарплатні заробітки сьогодення, проте «лише посприяє зростанню цін».

Позитивним та новим кроком «до покращення якості життя» збільшення показника мінімальної заробітної платні в країні вважають 19% учасників опитування, що працюють по найму.

Ще 25% серед тих, хто прийняв участь у дослідженні ресурсу з пошуку персоналу та роботи, обрали відповіддю «Хочу, щоб відразу була 10 000 грн». Залишається сподіватися, що ці наші співвітчизники зуміли оцінити гумор самого питання, а не просто мають впевненість у можливості такого перебігу подій у реальності.

«Мені однаково, в мене відрядна оплата праці» - ця відповідь знайшла відгук, ще в 7% респондентів опитування.

Дивлячись на невеликий відсоток тих, хто отримує зарплату за конкретні результати праці, цікаво, пригадати, що саме подібну «відрядну оплату праці» забажали 53% опитаних українських найманих працівників, згідно даних опитування яке проводило Jobs.ua у липні цього року. Того разу, українці зазначали, що саме така форма оплати праці «за результат», є найбільш «чесною» та такою, що «мотивує».

Читайте также

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 Февраль, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 Февраль, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 Февраль, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 Февраль, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 Февраль, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.


↑ Наверх