Як відомо, з першого вересня поточного 2020 року, згідно з прийнятим законом, що бува ініційований Президентом України та схвалений Верховною Радою, мінімальна заробітна платня в країні сягнула нової позначки у щомісячні 5 000 гривень.
Збільшення розміру заробітної платні стало плановим продовженням втілення сформованого Кабінетом міністрів України графіку, згідно якого існують певні етапи підвищення мінімальної заробітної платні в країні. Також, за словами представників міністерств країни, «такий крок підвищення допомагає частково покрити й бюджет Пенсійного фонду».
Сам запланований процес підвищення мінімальної заробітної платні в країні має , ще два пункти:
Ще на стадії розгляду, ініційований законопроект за номером 3963, що мав назву «Про внесення змін до державного бюджету на 2020 рік» не знайшов одностайного відгуку серед представників вітчизняного бізнесу, які виказували численні сумніви щодо бізнес та фінансових можливостей виконати закон.
На думку аналітиків та експертів, що працюють на ринку України, збільшення мінімальної заробітної платні до суми у 5 000 гривень, значно збільшує «податкове навантаження» на оплату найманої праці, яке й до підвищення МЗП, вважалося роботодавцями «не маленьким». Також, використаний крок може провокувати зростання кількості тіньових робочих місць та кількості «сірих» виплат або появу інших засобів нелегальної оплати праці нелегально.
Щодо працюючих українців, Jobs.ua провів власне соціальне опитування, у якому намагався з’ясувати як саме наймані працівники ставляться до нової "мінімалки" у 5 000 гривень.
Виявилося, що 49% опитаних респондентів, негативно сприймають такі збільшення показників мінімальної зарплатні. Люди впевнені, що збільшення «номінальних» заробітних плат, ніяк не вплине на реальні зарплатні заробітки сьогодення, проте «лише посприяє зростанню цін».
Позитивним та новим кроком «до покращення якості життя» збільшення показника мінімальної заробітної платні в країні вважають 19% учасників опитування, що працюють по найму.
Ще 25% серед тих, хто прийняв участь у дослідженні ресурсу з пошуку персоналу та роботи, обрали відповіддю «Хочу, щоб відразу була 10 000 грн». Залишається сподіватися, що ці наші співвітчизники зуміли оцінити гумор самого питання, а не просто мають впевненість у можливості такого перебігу подій у реальності.
«Мені однаково, в мене відрядна оплата праці» - ця відповідь знайшла відгук, ще в 7% респондентів опитування.
Дивлячись на невеликий відсоток тих, хто отримує зарплату за конкретні результати праці, цікаво, пригадати, що саме подібну «відрядну оплату праці» забажали 53% опитаних українських найманих працівників, згідно даних опитування яке проводило Jobs.ua у липні цього року. Того разу, українці зазначали, що саме така форма оплати праці «за результат», є найбільш «чесною» та такою, що «мотивує».
Пошукачам не подобається формат групової співбесіди, та ейчари іноді вдаються до нього. Навіщо вони це роблять? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, а ще розглянемо переваги й недоліки групової співбесіди.
Тоді зло мало одне обличчя. Сьогодні — інше, але суть та сама: імперські амбіції, зневага до людського життя.
День памʼяті — це не лише про минуле. Це про вибір, який ми робимо сьогодні: стояти за свободу, за життя, за правду! Слава Україні! Героям Слава!
Портал Jobs.ua розповідає, що потрібно знати про рукостискання в контексті ділового етикету.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.