Пошук роботи – процес, здебільш індивідуальний. Однак, певні сезони року, здатні суттєво допомогти шукачу у швидкому працевлаштуванні, у той час, коли інші демонструють цілковитий «штиль» та відсутність активності з боку роботодавців.
Jobs.ua вже неодноразово звертав увагу читачів на літній період, який, серед народу, помилково позиціонується, як не придатний для швидкого пошуку бажаної роботи.
Принаймні, літо має декілька суттєвих переваг у зрівнянні з іншими порами року та ними потрібно скористуватися, не гаючи часу.
По-перше, у цей період відпусток, брак співробітників відчуває найбільша кількість роботодавців в усіх напрямках. Звичайно, більшість таких місць – тимчасові, й вас можуть найняти тільки на період відсутності постійного робітника. Але шанс зарекомендувати себе, підміняючи одного –двох відпускників поспіль, може принести вам пропозицію й постійної роботи.
У цей період, завдяки тій самій «розповсюдженій думці», не квапиться із пошуками роботи й багато шукачів. Тому, відвідуючи співбесіди, ви маєте менш конкурентне середовище, а роботодавці – менший вибір кандидатів. Проста арифметика показує, що такий розклад, також, суттєво прибавляє шансів на отримання запрошення на постійну роботу.
Крім того, соціологи та психологи запевняють, що літо найкращий період для адаптації на новому місці та у новій команді. Окрім того, що колективи тимчасово «розвантажені» відпочиваючими співробітниками, літній період є найбільш зручний для таких нових робочих знайомств та відношень й для самого новачка. Температура повітря, баланс між темним та світлим часом суток та літня «енергетика» краще допоможуть влитися до нового колективу.
До того ж, якщо все ж таки, літо вам «не посміхнулося» й ви не знайшли роботи, яку шукали – це, також, не привід вдаватися до відчаю. Залишок літа, можна ефективно витратити заради майбутнього працевлаштування, наверставши усі ті недоліки, які виявили літні співбесіди та завдяки яким, літо не стало періодом у який ви швидко знайшли роботу. Ця пора року гарно підходить не тільки для звикання до нових робот чи місць. Навчатися новому, підтягуючи знання, влітку, також, набагато легше.
До того ж, якщо маєте сумніви щодо затребуваності своєї спеціальності, можливо, краще використати літо для перекваліфікації чи отримання іншого, більш популярного фаху або навичок. Не така напружена атмосфера та зменшена кількість конкурентів –шукачів у цей період, допоможуть спокійно оцінити ситуацію на ринку праці та зібрати необхідну для прийняття рішення інформацію.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.