Пошук роботи – процес, здебільш індивідуальний. Однак, певні сезони року, здатні суттєво допомогти шукачу у швидкому працевлаштуванні, у той час, коли інші демонструють цілковитий «штиль» та відсутність активності з боку роботодавців.
Jobs.ua вже неодноразово звертав увагу читачів на літній період, який, серед народу, помилково позиціонується, як не придатний для швидкого пошуку бажаної роботи.
Принаймні, літо має декілька суттєвих переваг у зрівнянні з іншими порами року та ними потрібно скористуватися, не гаючи часу.
По-перше, у цей період відпусток, брак співробітників відчуває найбільша кількість роботодавців в усіх напрямках. Звичайно, більшість таких місць – тимчасові, й вас можуть найняти тільки на період відсутності постійного робітника. Але шанс зарекомендувати себе, підміняючи одного –двох відпускників поспіль, може принести вам пропозицію й постійної роботи.
У цей період, завдяки тій самій «розповсюдженій думці», не квапиться із пошуками роботи й багато шукачів. Тому, відвідуючи співбесіди, ви маєте менш конкурентне середовище, а роботодавці – менший вибір кандидатів. Проста арифметика показує, що такий розклад, також, суттєво прибавляє шансів на отримання запрошення на постійну роботу.
Крім того, соціологи та психологи запевняють, що літо найкращий період для адаптації на новому місці та у новій команді. Окрім того, що колективи тимчасово «розвантажені» відпочиваючими співробітниками, літній період є найбільш зручний для таких нових робочих знайомств та відношень й для самого новачка. Температура повітря, баланс між темним та світлим часом суток та літня «енергетика» краще допоможуть влитися до нового колективу.
До того ж, якщо все ж таки, літо вам «не посміхнулося» й ви не знайшли роботи, яку шукали – це, також, не привід вдаватися до відчаю. Залишок літа, можна ефективно витратити заради майбутнього працевлаштування, наверставши усі ті недоліки, які виявили літні співбесіди та завдяки яким, літо не стало періодом у який ви швидко знайшли роботу. Ця пора року гарно підходить не тільки для звикання до нових робот чи місць. Навчатися новому, підтягуючи знання, влітку, також, набагато легше.
До того ж, якщо маєте сумніви щодо затребуваності своєї спеціальності, можливо, краще використати літо для перекваліфікації чи отримання іншого, більш популярного фаху або навичок. Не така напружена атмосфера та зменшена кількість конкурентів –шукачів у цей період, допоможуть спокійно оцінити ситуацію на ринку праці та зібрати необхідну для прийняття рішення інформацію.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».