RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Рынок труда Украины
  5. В Україні триває тенденція до зниження рівня безробіття

В Україні триває тенденція до зниження рівня безробіття

25.06.2019 396Автор: Олександр Мавлідінов
В Україні триває тенденція до зниження рівня безробіття

В Україні триває тенденція до зниження рівня безробіття

25.06.2019     396Автор: 

Згідно з даними дослідження, що проводила Державна служба статистики, рівень безробіття в Україні демонструє спад.

Так, у першому кварталі поточного року, показник тимчасово непрацюючих громадян віком від 15 до 70 років, склав 9,2% що виявилося на 0,1% нижче, ніж показники четвертого кварталу минулого року. Слід зазначити, що наприкінці 2018 року, цей показник мав 9,3%.

Загальна кількість безробітних в Україні на момент дослідження склала 1 600 000 осіб.

При цьому, за даними Jobs.ua, кількість тих, хто працює серед українських громадян у тому ж самому віці (15-70 років) та за той самий період першого кварталу 2019 року склала 16 300 000 осіб або 57,1%.

Дана статистика була складена по всіх регіонах країни, за винятком зони відчуження навколо ЧАЕС то тимчасово окупованих територій Донецької й Луганської областей та півострова Крим.

Як відомо, у поточному році мінімальна сума допомоги тим, хто тимчасово не працює, складає 610 гривень на місяць. При цьому, виплачується вона тільки тим особам, які працювали протягом менш, ніж півроку в останньому календарному році та були звільнені за статтями закону про працю.

Також, такі суми отримують ті, хто щойно закінчив навчання у ВНЗ та ще не знайшов працевлаштування й демобілізованим з лав української армії. Для того, щоб отримати таку допомогу, громадяни України мають бути зареєстровані у якості безробітних.

Щоб отримати сьогодні такий статус, громадянам потрібно пройти реєстрацію у місцевих службах зайнятості населення. Для цього, кожен, хто бажає стати на облік, має представити такі документи, як:

  • паспорт громадянина України, або інший документ, що підтвердить громадянство особи;
  • ідентифікаційний код, який можуть не мати тільки ті особи, яким було це дозволено, зважаючи на їх релігійні погляди;
  • трудову книжку або громадянський правовий договір, якщо особа працювала на його підставах;
  • документ про освіту особи;
  • військовий квиток для тих громадян, хто звільнився з військової служби.

Якщо, проаналізувати статистику безробіття в Україні останніми роками, можна побачити суттєву тенденцію її зменшення. Незважаючи на періоди, у яких відбувалися незначні зростання показників кількості тимчасово безробітних осіб, у цілому, існує тенденція до її зменшення.

Минулого року, суттєве зменшення кількості офіційно зареєстрованих безробітних було пов’язано із появою законів, які передбачали великі штрафи за використання праці людини без її офіційного працевлаштування. Це, мотивувало багатьох вітчизняних підприємців до виводу «з тіні» великої кількості працівників підприємств.

Питання, щодо офіційного працевлаштування українців ще залишається актуальним, й кроки у здоланні існуючих для цього перешкод, можуть позитивно вплинути на економіку країни, загалом. Принаймні, вирішення цього питання повинно суттєво вкоротити відтік кадрів з ринку праці країни за кордон.

Читайте также

  • Безкоштовне розміщення вакансій та цікаві знижки на сайті Jobs.ua 5 Февраль, 2024

    Для наших Кращих Роботодавців!

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 Декабрь, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 Декабрь, 2023

    Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

  • Як спорт сприяє кар'єрі21 Декабрь, 2023

    Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

  • Як правильно написати лист-пояснення19 Декабрь, 2023

    Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Наверх