Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Ринок праці України

В Україні триває тенденція до зниження рівня безробіття

25.06.2019 95Автор: Александр Мавлидинов
В Україні триває тенденція до зниження рівня безробіття

В Україні триває тенденція до зниження рівня безробіття

25.06.2019     95Автор: 

Згідно з даними дослідження, що проводила Державна служба статистики, рівень безробіття в Україні демонструє спад.

Так, у першому кварталі поточного року, показник тимчасово непрацюючих громадян віком від 15 до 70 років, склав 9,2% що виявилося на 0,1% нижче, ніж показники четвертого кварталу минулого року. Слід зазначити, що наприкінці 2018 року, цей показник мав 9,3%.

Загальна кількість безробітних в Україні на момент дослідження склала 1 600 000 осіб.

При цьому, за даними Jobs.ua, кількість тих, хто працює серед українських громадян у тому ж самому віці (15-70 років) та за той самий період першого кварталу 2019 року склала 16 300 000 осіб або 57,1%.

Дана статистика була складена по всіх регіонах країни, за винятком зони відчуження навколо ЧАЕС то тимчасово окупованих територій Донецької й Луганської областей та півострова Крим.

Як відомо, у поточному році мінімальна сума допомоги тим, хто тимчасово не працює, складає 610 гривень на місяць. При цьому, виплачується вона тільки тим особам, які працювали протягом менш, ніж півроку в останньому календарному році та були звільнені за статтями закону про працю.

Також, такі суми отримують ті, хто щойно закінчив навчання у ВНЗ та ще не знайшов працевлаштування й демобілізованим з лав української армії. Для того, щоб отримати таку допомогу, громадяни України мають бути зареєстровані у якості безробітних.

Щоб отримати сьогодні такий статус, громадянам потрібно пройти реєстрацію у місцевих службах зайнятості населення. Для цього, кожен, хто бажає стати на облік, має представити такі документи, як:

  • паспорт громадянина України, або інший документ, що підтвердить громадянство особи;
  • ідентифікаційний код, який можуть не мати тільки ті особи, яким було це дозволено, зважаючи на їх релігійні погляди;
  • трудову книжку або громадянський правовий договір, якщо особа працювала на його підставах;
  • документ про освіту особи;
  • військовий квиток для тих громадян, хто звільнився з військової служби.

Якщо, проаналізувати статистику безробіття в Україні останніми роками, можна побачити суттєву тенденцію її зменшення. Незважаючи на періоди, у яких відбувалися незначні зростання показників кількості тимчасово безробітних осіб, у цілому, існує тенденція до її зменшення.

Минулого року, суттєве зменшення кількості офіційно зареєстрованих безробітних було пов’язано із появою законів, які передбачали великі штрафи за використання праці людини без її офіційного працевлаштування. Це, мотивувало багатьох вітчизняних підприємців до виводу «з тіні» великої кількості працівників підприємств.

Питання, щодо офіційного працевлаштування українців ще залишається актуальним, й кроки у здоланні існуючих для цього перешкод, можуть позитивно вплинути на економіку країни, загалом. Принаймні, вирішення цього питання повинно суттєво вкоротити відтік кадрів з ринку праці країни за кордон.

Читайте також

↑ Вгору