Випробувальний термін - важкий етап на шляху працевлаштування. Та не всі спеціалісти, нажаль, проходять його. Чи завжди вам було зрозуміло, чому ви не пройшли випробувальний термін, чи були згодні з цим? Ви маєте абсолютне право знати причину. Саме про права спеціаліста на випробувальному терміні й піде мова в цій статті.
Не дивлячись на те, що законодавство не встановлює певні періоди тривалості випробувального терміну, класичним варіантом майже для всіх роботодавців є від 3 тижнів до 3 місяців, в залежності від ваших домовленостей на співбесіді. Взагалі, намагайтесь оговорити всі деталі вашого працевлаштування та роботи саме на співбесіді, у разі виникнення незручних ситуацій надалі.
Найчастіше порушення прав робітників на випробувальному терміні стосується певних питань, які часто є недосказаними на співбесіді. Ці питання стосуються заробітньої плати, обов’язків спеціаліста на робочому місці, складові соціального пакету, на які сподівається кожен робітник та багато інших. Давайте розберемо найпопулярніші проблеми, які виникають на випробувальному терміні у здобувача.
Отже, одна з найпопулярніших проблем - меньша зарплата на випробувальний термін. Доречі, важливо знати, що це не протирічить закону аж ніяк. Головне, спеціалісту відслідковувати, щоб заробітня плата не була нижчою мінімальної, встановленою законодавством. Треба також взяти на увагу, що після віпробувального терміну заробітня плата повинна збільшитись, відповідно домовленостей з роботовцем.
Якщо ви не пройшли випробувальний термін з тої причини, що не справляєтеся із своїми обов’язками, то ви маєте право знати з якими саме і чому. Не соромтися питати таке у роботодавця. Ця інформація дуже знадобиться вам для наступних спроб працевлаштування та їх виправлення в мабутньому.
Проблема невідповідності соціального пакету також серйозна. Але слід враховувати, що привілегії соціального пакету відкриються для робітника лише після офіційного працевлаштування. Але поки ви на випробувальному терміні у вас є змога з’ясувати це питання.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.