Випробувальний термін - важкий етап на шляху працевлаштування. Та не всі спеціалісти, нажаль, проходять його. Чи завжди вам було зрозуміло, чому ви не пройшли випробувальний термін, чи були згодні з цим? Ви маєте абсолютне право знати причину. Саме про права спеціаліста на випробувальному терміні й піде мова в цій статті.
Не дивлячись на те, що законодавство не встановлює певні періоди тривалості випробувального терміну, класичним варіантом майже для всіх роботодавців є від 3 тижнів до 3 місяців, в залежності від ваших домовленостей на співбесіді. Взагалі, намагайтесь оговорити всі деталі вашого працевлаштування та роботи саме на співбесіді, у разі виникнення незручних ситуацій надалі.
Найчастіше порушення прав робітників на випробувальному терміні стосується певних питань, які часто є недосказаними на співбесіді. Ці питання стосуються заробітньої плати, обов’язків спеціаліста на робочому місці, складові соціального пакету, на які сподівається кожен робітник та багато інших. Давайте розберемо найпопулярніші проблеми, які виникають на випробувальному терміні у здобувача.
Отже, одна з найпопулярніших проблем - меньша зарплата на випробувальний термін. Доречі, важливо знати, що це не протирічить закону аж ніяк. Головне, спеціалісту відслідковувати, щоб заробітня плата не була нижчою мінімальної, встановленою законодавством. Треба також взяти на увагу, що після віпробувального терміну заробітня плата повинна збільшитись, відповідно домовленостей з роботовцем.
Якщо ви не пройшли випробувальний термін з тої причини, що не справляєтеся із своїми обов’язками, то ви маєте право знати з якими саме і чому. Не соромтися питати таке у роботодавця. Ця інформація дуже знадобиться вам для наступних спроб працевлаштування та їх виправлення в мабутньому.
Проблема невідповідності соціального пакету також серйозна. Але слід враховувати, що привілегії соціального пакету відкриються для робітника лише після офіційного працевлаштування. Але поки ви на випробувальному терміні у вас є змога з’ясувати це питання.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?