Випробувальний термін - важкий етап на шляху працевлаштування. Та не всі спеціалісти, нажаль, проходять його. Чи завжди вам було зрозуміло, чому ви не пройшли випробувальний термін, чи були згодні з цим? Ви маєте абсолютне право знати причину. Саме про права спеціаліста на випробувальному терміні й піде мова в цій статті.
Не дивлячись на те, що законодавство не встановлює певні періоди тривалості випробувального терміну, класичним варіантом майже для всіх роботодавців є від 3 тижнів до 3 місяців, в залежності від ваших домовленостей на співбесіді. Взагалі, намагайтесь оговорити всі деталі вашого працевлаштування та роботи саме на співбесіді, у разі виникнення незручних ситуацій надалі.
Найчастіше порушення прав робітників на випробувальному терміні стосується певних питань, які часто є недосказаними на співбесіді. Ці питання стосуються заробітньої плати, обов’язків спеціаліста на робочому місці, складові соціального пакету, на які сподівається кожен робітник та багато інших. Давайте розберемо найпопулярніші проблеми, які виникають на випробувальному терміні у здобувача.
Отже, одна з найпопулярніших проблем - меньша зарплата на випробувальний термін. Доречі, важливо знати, що це не протирічить закону аж ніяк. Головне, спеціалісту відслідковувати, щоб заробітня плата не була нижчою мінімальної, встановленою законодавством. Треба також взяти на увагу, що після віпробувального терміну заробітня плата повинна збільшитись, відповідно домовленостей з роботовцем.
Якщо ви не пройшли випробувальний термін з тої причини, що не справляєтеся із своїми обов’язками, то ви маєте право знати з якими саме і чому. Не соромтися питати таке у роботодавця. Ця інформація дуже знадобиться вам для наступних спроб працевлаштування та їх виправлення в мабутньому.
Проблема невідповідності соціального пакету також серйозна. Але слід враховувати, що привілегії соціального пакету відкриються для робітника лише після офіційного працевлаштування. Але поки ви на випробувальному терміні у вас є змога з’ясувати це питання.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.