Коли спеціаліст складає резюме для пошуку роботи, він намагається зібрати всю інформацію про себе, щоб роботодавець міг скласти його професійний та особистий портрет. На погляд спеціаліста, навіть незначні професійні факти можуть вплинути на рішення роботодавця. Але, на жаль, резюме має усталену форму і конкретні об’єми, порушувати яких неможна. Уявіть собі, резюме, які містять за об’ємом більше ніж два листи навіть не читаються роботодавцями або не дочитуються.
Щоб скласти ефективне резюме, яке точно прочитається роботодавцем, необхідно попрацювати не тільки над об'ємом, але й над змістом. А для цього потрібно відібрати найголовнішу інформацію про свій професійний досвід, а інформацію менш значущу опустити.
Отже, ви зіткнулись з тим, що вся інформація про ваш досвід роботи не вміщається в резюме і від чогось необхідно відмовитись. Зверніть увагу, якщо у вас є додаткові пройдені курси не по той спеціальності, на яку ви працевлаштовуєтесь або курси ви давно підтвердили своїми професійними навичками, то навряд чи ця інформація є цінною. Не бійтесь відмовитись від неї, якщо на співбесіді зайде розмова на схожу тему, то можете підняти і цю додаткову інформацію.
Не слід навантажувати власне резюме даними про членів сім’ї або інформацію про релігійні або політичні погляди. Ця інформація не тільки може не збігатися з поглядами роботодавця, але й взагалі зайва для професійного самоствердження. Краще знайдіть однодумців вже на новому місці роботи і це не обов’язково повинні бути ваші керівники.
Додаткові документи до резюме не завжди ефективні при пошуку роботи. Ось, наприклад, такі документи як портфоліо чи рекомендаційний лист і справді можуть грати значну роль при працевлаштуванні. А ось такий документ, як характеристика не обов’язковий, навіть зайвий. Його краще залишити на випадок, якщо роботодавець його запросить.
Зверніть увагу на ще один момент, який може бути зайвим - кольорове оформлення резюме. Не перебільшуйте зі шрифтами, кольорами й тоді ваше резюме буде бездоганним.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?