Коли спеціаліст складає резюме для пошуку роботи, він намагається зібрати всю інформацію про себе, щоб роботодавець міг скласти його професійний та особистий портрет. На погляд спеціаліста, навіть незначні професійні факти можуть вплинути на рішення роботодавця. Але, на жаль, резюме має усталену форму і конкретні об’єми, порушувати яких неможна. Уявіть собі, резюме, які містять за об’ємом більше ніж два листи навіть не читаються роботодавцями або не дочитуються.
Щоб скласти ефективне резюме, яке точно прочитається роботодавцем, необхідно попрацювати не тільки над об'ємом, але й над змістом. А для цього потрібно відібрати найголовнішу інформацію про свій професійний досвід, а інформацію менш значущу опустити.
Отже, ви зіткнулись з тим, що вся інформація про ваш досвід роботи не вміщається в резюме і від чогось необхідно відмовитись. Зверніть увагу, якщо у вас є додаткові пройдені курси не по той спеціальності, на яку ви працевлаштовуєтесь або курси ви давно підтвердили своїми професійними навичками, то навряд чи ця інформація є цінною. Не бійтесь відмовитись від неї, якщо на співбесіді зайде розмова на схожу тему, то можете підняти і цю додаткову інформацію.
Не слід навантажувати власне резюме даними про членів сім’ї або інформацію про релігійні або політичні погляди. Ця інформація не тільки може не збігатися з поглядами роботодавця, але й взагалі зайва для професійного самоствердження. Краще знайдіть однодумців вже на новому місці роботи і це не обов’язково повинні бути ваші керівники.
Додаткові документи до резюме не завжди ефективні при пошуку роботи. Ось, наприклад, такі документи як портфоліо чи рекомендаційний лист і справді можуть грати значну роль при працевлаштуванні. А ось такий документ, як характеристика не обов’язковий, навіть зайвий. Його краще залишити на випадок, якщо роботодавець його запросить.
Зверніть увагу на ще один момент, який може бути зайвим - кольорове оформлення резюме. Не перебільшуйте зі шрифтами, кольорами й тоді ваше резюме буде бездоганним.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.