Коли спеціаліст складає резюме для пошуку роботи, він намагається зібрати всю інформацію про себе, щоб роботодавець міг скласти його професійний та особистий портрет. На погляд спеціаліста, навіть незначні професійні факти можуть вплинути на рішення роботодавця. Але, на жаль, резюме має усталену форму і конкретні об’єми, порушувати яких неможна. Уявіть собі, резюме, які містять за об’ємом більше ніж два листи навіть не читаються роботодавцями або не дочитуються.
Щоб скласти ефективне резюме, яке точно прочитається роботодавцем, необхідно попрацювати не тільки над об'ємом, але й над змістом. А для цього потрібно відібрати найголовнішу інформацію про свій професійний досвід, а інформацію менш значущу опустити.
Отже, ви зіткнулись з тим, що вся інформація про ваш досвід роботи не вміщається в резюме і від чогось необхідно відмовитись. Зверніть увагу, якщо у вас є додаткові пройдені курси не по той спеціальності, на яку ви працевлаштовуєтесь або курси ви давно підтвердили своїми професійними навичками, то навряд чи ця інформація є цінною. Не бійтесь відмовитись від неї, якщо на співбесіді зайде розмова на схожу тему, то можете підняти і цю додаткову інформацію.
Не слід навантажувати власне резюме даними про членів сім’ї або інформацію про релігійні або політичні погляди. Ця інформація не тільки може не збігатися з поглядами роботодавця, але й взагалі зайва для професійного самоствердження. Краще знайдіть однодумців вже на новому місці роботи і це не обов’язково повинні бути ваші керівники.
Додаткові документи до резюме не завжди ефективні при пошуку роботи. Ось, наприклад, такі документи як портфоліо чи рекомендаційний лист і справді можуть грати значну роль при працевлаштуванні. А ось такий документ, як характеристика не обов’язковий, навіть зайвий. Його краще залишити на випадок, якщо роботодавець його запросить.
Зверніть увагу на ще один момент, який може бути зайвим - кольорове оформлення резюме. Не перебільшуйте зі шрифтами, кольорами й тоді ваше резюме буде бездоганним.
Пошукачам не подобається формат групової співбесіди, та ейчари іноді вдаються до нього. Навіщо вони це роблять? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, а ще розглянемо переваги й недоліки групової співбесіди.
Тоді зло мало одне обличчя. Сьогодні — інше, але суть та сама: імперські амбіції, зневага до людського життя.
День памʼяті — це не лише про минуле. Це про вибір, який ми робимо сьогодні: стояти за свободу, за життя, за правду! Слава Україні! Героям Слава!
Портал Jobs.ua розповідає, що потрібно знати про рукостискання в контексті ділового етикету.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.