RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Ваше здоровье
  5. Вдала кар'єра чи довге життя: сучасна дилема офісного працівника

Вдала кар'єра чи довге життя: сучасна дилема офісного працівника

13.12.2019 535Автор: Олександр Мавлідінов
Вдала кар'єра чи довге життя: сучасна дилема офісного працівника

Вдала кар'єра чи довге життя: сучасна дилема офісного працівника

13.12.2019     535Автор: 

Для того, щоб втратити своє здоров’я в сучасному світі не треба займатися надто важкою роботою. Виявляється, що для цього достатньо попрацювати у самому звичайному офісі.

За інформацією Jobs.ua, група вчених з Університету Гонконгу провела дослідження та з’ясувала, як, спокійна робота в офісі здатна впливати на здоров'я людини. Результати продемонстрували, що довге зайняття подібною працею загрожує зростанням ризику розвитку діабету (II типу) й певних проблем з психікою, наприклад, таких, як депресії чи хронічна нервовість. За результатами таких досліджень надто довгострокова праця в офісі, будь-яка праця, все ж поступово губить здоров'я. Це проявляється в тому, що такі працівники частіше палять та вживають більше алкоголю для «зняття стресу». При цьому, вони менше та не регулярно приймають їжу, менше рухаються, що й призводить до таких ризиків.

Це все може створити з людиною самий звичайний «довгий» офісний день. Якщо, така робота виявляється ще й доволі стресовою, це безумовно збільшує негативний вплив та зайві навантаження на здоров'я працюючої людини.

Доведено, що чим частіше й довго триваліше люди відчувають стрес, тим важче їм впоратися із повсякденними завданнями та робочими вимогами. М’язи тіла постійно знаходиться в стані тонусу, задля «готовності реагувати», яку створює стресова обстановка, ритм серця більш швидший, кров'яний тиск підвищений. Звичайно, при таких обставинах суттєво збільшується ризик заробити серцево-судинні захворювання або отримати інсульт чи інфаркт. Не диво, що ті особи, яких називають трудоголіками, складають основу такої групи ризику.

Щодо занадто відповідального ставлення до своїх обов’язків на робочих місцях, дослідження вчених з Університету Гельсінкі демонструють, що люди, які беруть менше відпусток, здатні прожити менше, ніж ті, хто регулярно відпочиває та мандрує. Ризик настільки великий, що на це не впливає навіть здоровий спосіб життя, яким можуть користуватися затяті трудоголіки.

Задля свого експерименту, вчені з Університету Гельсінкі протягом п’яти років спостерігали, як люди, що працюють в офісах живуть (графік та навантаження), харчуються та наскільки багато рухаються. Результати виявилися досить несподіваними. Так, ті, хто робив вдалу кар’єру, багато працював та мав більше фінансів, проживали менш, аніж ті, хто доволі спокійно ставився до своєї роботи та більше часу приділяв улюбленим зайняттям чи хобі.

Українцям слід звернути увагу на такі данні. Відомо, що рівень хворобливості вітчизняних офісних працівників досить високий. Й це, коли мова йдеться про справжні хвороби, а не приводи для того, щоб залишитися вдома, вдавши з себе хворого.

До речі, для боротьби з такими проявами, в листопаді 2018 року уряд прийняв постанову про створення «Електронного реєстру листків непрацездатності». Це нові системи накопичення, зберігання й використання інформації про видані лікарняні листки. Ініціатори оновлення системи й не приховували, що все це покликане покінчити із зловживаннями при видачі лікарняних.

.

Читайте также

  • Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію21 Февраль, 2025

    Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 Февраль, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 Февраль, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.


↑ Наверх