Ще за декілька тижнів до початку війни чимало ІТ-компаній в терміновому порядку почали вирішувати питання переїзду своїх співробітників, які проживають в Україні. Портал з працевлаштування та пошуку роботи Jobs.ua вирішив з’ясувати для своїх читачів, куди переїхало більше половини українських айтішників, починаючи з 24 лютого, скільки з них залишилося в рідній країні, а скільки з них переїхало за кордон.
Можна й так охарактеризувати цю ситуацію. Бо як іще назвати вимушений переїзд більш ніж 60% українських ІТ-спеціалістів? Тільки вдумайтеся в цю цифру: більше половини українців, які добре заробляють і фактично є представниками середнього класу, покинули рідні міста і переїхали або в межах України, або взагалі виїхали за кордон.
Проаналізуємо статистику з великих міст:
Це питання потрібно поділити на дві частини: куди саме переїхали в межах України, і яка кількість українських айтішників вирішила змінити країну проживання.
З 60% айтішників, які покинули рідні міста, в межах України переїхало 46%, а в інші країни – лише 14% відсотків. Все-таки переважна кількість ІТ-фахівців вирішили залишитись в Україні, це радує.
Найбільшу кількість ІТ-переселенців прийняла Львівська область: кожен десятий айтішник переїхав саме сюди. На другому місці опинилась Закарпатська область (9%) та Івано-Франківська область (6%).
До слова, Закарпатська область має намір серйозно поборотися за увагу айтішників: 5-го квітня запрацював закарпатський ІТ-кластер. Не всім це сподобалося, але Закарпаття, як показують прогнози, має всі шанси стати новою «Кремнієвою долиною» українського сектору ІТ.
І не просто за кордон, а які саме країни «облюбували» наші ІТ-хлопці та ІТ-дівчата (тут мав би бути веселий смайлик, але його не буде). Мабуть, для вас не виявиться сюрпризом той факт, що третина айтішників, які покинули нашу країну, переїхали саме до Польщі (35%).
Друга за популярністю країна в наших розробників програмного забезпечення – це Німеччина. Сюди переїхав кожен десятий з тих, хто вирішив обрати новою домівкою одну з країн Євросоюзу. «Замикає» трійку лідерів Румунія (5,7%). Серед інших європейських країн, куди масово переїхали українські ІТ-працівники – назвемо передусім Іспанію, Чехію, Туреччину та Португалію.
До речі, чимало з тих, хто переїхали, й надалі допомагають рідній країні в цей важкий час, за що їм окрема подяка і шана. Зрештою, кожен з нас повинен робити це в міру своїх сил, тобто зробити свій власний внесок у спільну перемогу
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.