Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Ринок праці України
  5. Велика міграція українських ІТ-фахівців з початку війни: скільки вже виїхало і куди саме?

  Велика міграція українських ІТ-фахівців з початку війни: скільки вже виїхало і куди саме?

  8.04.2022 162
  Велика міграція українських ІТ-фахівців з початку війни: скільки вже виїхало і куди саме?

  Велика міграція українських ІТ-фахівців з початку війни: скільки вже виїхало і куди саме?

  8.04.2022     162

  Ще за декілька тижнів до початку війни чимало ІТ-компаній в терміновому порядку почали вирішувати питання переїзду своїх співробітників, які проживають в Україні. Портал з працевлаштування та пошуку роботи Jobs.ua вирішив з’ясувати для своїх читачів, куди переїхало більше половини українських айтішників, починаючи з 24 лютого, скільки з них залишилося в рідній країні, а скільки з них переїхало за кордон.

  Велике українське переселення айтішників всередині країни

  Можна й так охарактеризувати цю ситуацію. Бо як іще назвати вимушений переїзд більш ніж 60% українських ІТ-спеціалістів? Тільки вдумайтеся в цю цифру: більше половини українців, які добре заробляють і фактично є представниками середнього класу, покинули рідні міста і переїхали або в межах України, або взагалі виїхали за кордон.

  Проаналізуємо статистику з великих міст:

  • Харківські та чернігівські ІТ-фахівці – виїхали майже всі (кількість вимушених переселенців в обох випадках сягає майже 90%);
  • З Києва переїхало 80% айтішників;
  • Значно менше переїхало айтішників із Сум – лише 56% покинули рідне місто;
  • Близько половини виїхало одеських, миколаївських, херсонських та запорізьких ІТ-фахівців;
  • І замикають наведену статистику айтішники з Дніпра – всього їх переїхало близько 38%.

  Куди всі вони переїхали?

  Це питання потрібно поділити на дві частини: куди саме переїхали в межах України, і яка кількість українських айтішників вирішила змінити країну проживання.

  З 60% айтішників, які покинули рідні міста, в межах України переїхало 46%, а в інші країни – лише 14% відсотків. Все-таки переважна кількість ІТ-фахівців вирішили залишитись в Україні, це радує.

  Найбільшу кількість ІТ-переселенців прийняла Львівська область: кожен десятий айтішник переїхав саме сюди. На другому місці опинилась Закарпатська область (9%) та Івано-Франківська область (6%).

  До слова, Закарпатська область має намір серйозно поборотися за увагу айтішників: 5-го квітня запрацював закарпатський ІТ-кластер. Не всім це сподобалося, але Закарпаття, як показують прогнози, має всі шанси стати новою «Кремнієвою долиною» українського сектору ІТ.

  Скільки айтішників переїхало за кордон?

  І не просто за кордон, а які саме країни «облюбували» наші ІТ-хлопці та ІТ-дівчата (тут мав би бути веселий смайлик, але його не буде). Мабуть, для вас не виявиться сюрпризом той факт, що третина айтішників, які покинули нашу країну, переїхали саме до Польщі (35%).

  Друга за популярністю країна в наших розробників програмного забезпечення – це Німеччина. Сюди переїхав кожен десятий з тих, хто вирішив обрати новою домівкою одну з країн Євросоюзу. «Замикає» трійку лідерів Румунія (5,7%). Серед інших європейських країн, куди масово переїхали українські ІТ-працівники – назвемо передусім Іспанію, Чехію, Туреччину та Португалію.

  До речі, чимало з тих, хто переїхали, й надалі допомагають рідній країні в цей важкий час, за що їм окрема подяка і шана. Зрештою, кожен з нас повинен робити це в міру своїх сил, тобто зробити свій власний внесок у спільну перемогу

  Читайте також


  ↑ Вгору