Кадровый голод, подбирающийся к рынку труда Украины, о котором писалось в одной из статей, оказывается уже вовсю господствует на рынке труда европейской Венгрии. Об этом сегодня пишет Jobs.ua.
Согласно информации «Радио Свобода», в этой стране наблюдается настолько значительный отток кадров в соседние, более привлекательные предлагаемыми зарплатами для работников страны, что около 20% венгерских предприятий не могут решить вопрос с закрытием вакансий, рассчитанных на квалифицированный персонал.
Даже начинающих свой трудовой путь венгров, наниматели уже должны удерживать в стране, предлагая дополнительные выплаты и социальные льготы.
Решение в сложившийся ситуации правительство страны видит в привлечении сюда рабочей силы из-за рубежа. Конечно, речь идет и об Украине в том числе. По словам Мигая Варга, министра экономического развития Венгрии, только за последние месяцы количество выданных разрешений на работу в стране для жителей Сербии и Украины составило свыше 10 тысяч.
Сейчас в Венгрии усиленно внедряется программа, призванная помочь малому и среднему бизнесу. В ее основе лежит принцип подбора квалифицированных кадров в соседних с Венгрией странах, включая Украину.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.