Кадровый голод, подбирающийся к рынку труда Украины, о котором писалось в одной из статей, оказывается уже вовсю господствует на рынке труда европейской Венгрии. Об этом сегодня пишет Jobs.ua.
Согласно информации «Радио Свобода», в этой стране наблюдается настолько значительный отток кадров в соседние, более привлекательные предлагаемыми зарплатами для работников страны, что около 20% венгерских предприятий не могут решить вопрос с закрытием вакансий, рассчитанных на квалифицированный персонал.
Даже начинающих свой трудовой путь венгров, наниматели уже должны удерживать в стране, предлагая дополнительные выплаты и социальные льготы.
Решение в сложившийся ситуации правительство страны видит в привлечении сюда рабочей силы из-за рубежа. Конечно, речь идет и об Украине в том числе. По словам Мигая Варга, министра экономического развития Венгрии, только за последние месяцы количество выданных разрешений на работу в стране для жителей Сербии и Украины составило свыше 10 тысяч.
Сейчас в Венгрии усиленно внедряется программа, призванная помочь малому и среднему бизнесу. В ее основе лежит принцип подбора квалифицированных кадров в соседних с Венгрией странах, включая Украину.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?