Виявляється, для більшості українських заробітчан, «солодка Польща» є не чим іншим, ніж «тимчасовим притулком».
Як дізнався Jobs.ua, згідно з результатами опитування, проведеного службою компанії «Персональний сервіс», більш ніж 50% українських трудових мігрантів, використовують спрощену можливість працевлаштування в Польщі, як одноразовий вид заробітку.
Так, 9% українців були «на заробітках» в цій країні не довше одного місяця. Трохи більше, ніж 27% працювали від з до 6 місяців. Й, тільки 8.2% провели на чужині від півроку до одного року, працюючи на місцевих роботодавців.
При цьому, опитування показало, що більш ніж 70% заробітчан виконують у Польщі роботи, які не передбачають жодної кваліфікації, заповнюючи собою такі сфери місцевого ринку праці, як будівництво, промисловість та аграрний напрямок.
У виробничій сфері працює близько 38% наших співвітчизників, ще 28% працюють у торгівлі.
Цікаво, що за оцінками Національного банку України, економічне зростання Польщі поступово згасає, що приводить к спаду й кількості мігрантів, які прагнуть потрапити на роботу до цієї держави. Також, на прогнозований спад такого типу міграції, суттєво впливає й скорочення темпів створення нових робочих місць на польському ринку праці.
Наприклад, у зрівнянні з першим півріччям минулого року, за цей період року поточного, кількість дозволів на працю в Польщі зросла всього на 20%, при зменшенні на 23% кількості поданих від українців заяв на офіційне працевлаштування в сусідній країні.
Займаючись власним бізнесом, на певному етапі постають питання: розвивати особистий бренд чи ні? Давайте з’ясуємо це. І поговоримо заодно про таку важливу річ, як залучення команди для досягнення кращих результатів.
Вас приваблює виробництво фільмів, мрієте працювати в кіноіндустрії? Зверніть увагу на цікаві професії зі світу кіно.
Українські видавництва публікують чимало цікавих новинок в жанрі нонфікшн. Нещодавно ми писали про цікаві книги для представників творчої індустрії, а в цій добірці пропонуємо вашій увазі нонфікшн-новинки для менеджерів.
Читайте найважливіші поради для успішного старту в ролі керівника.
Що запитати в рекрутера на співбесіді, щоб справити хороше враження? Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує підготувати шпаргалку на важливу співбесіду.