Виявляється, для більшості українських заробітчан, «солодка Польща» є не чим іншим, ніж «тимчасовим притулком».
Як дізнався Jobs.ua, згідно з результатами опитування, проведеного службою компанії «Персональний сервіс», більш ніж 50% українських трудових мігрантів, використовують спрощену можливість працевлаштування в Польщі, як одноразовий вид заробітку.
Так, 9% українців були «на заробітках» в цій країні не довше одного місяця. Трохи більше, ніж 27% працювали від з до 6 місяців. Й, тільки 8.2% провели на чужині від півроку до одного року, працюючи на місцевих роботодавців.
При цьому, опитування показало, що більш ніж 70% заробітчан виконують у Польщі роботи, які не передбачають жодної кваліфікації, заповнюючи собою такі сфери місцевого ринку праці, як будівництво, промисловість та аграрний напрямок.
У виробничій сфері працює близько 38% наших співвітчизників, ще 28% працюють у торгівлі.
Цікаво, що за оцінками Національного банку України, економічне зростання Польщі поступово згасає, що приводить к спаду й кількості мігрантів, які прагнуть потрапити на роботу до цієї держави. Також, на прогнозований спад такого типу міграції, суттєво впливає й скорочення темпів створення нових робочих місць на польському ринку праці.
Наприклад, у зрівнянні з першим півріччям минулого року, за цей період року поточного, кількість дозволів на працю в Польщі зросла всього на 20%, при зменшенні на 23% кількості поданих від українців заяв на офіційне працевлаштування в сусідній країні.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.