RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Советы соискателю
  5. Випадки, коли можна покинути співбесіду

Випадки, коли можна покинути співбесіду

14.12.2020 484
Випадки, коли можна покинути співбесіду

Випадки, коли можна покинути співбесіду

14.12.2020     484

Трапляється, що вже на етапі співбесіди щось насторожує. Ви спілкуєтеся з людиною, яка бере інтерв’ю, і починаєте розуміти, що тут затримуватися не варто. Але якщо все минає по-людськи, цивілізовано, можна дочекатися завершення співбесіди і ввічливо попрощатися. Але бувають випадки, коли можна – і треба! – покинути співбесіду без зайвих слів. Jobs.ua зібрав випадки, коли потрібно піти, не попрощавшись.

Зміна умов у процесі спілкування

Якщо ви прочитали у вакансії про одні умови роботи – високу зарплату, чудовий графік роботи та бездоганні умови праці – а на співбесіді вам кажуть дещо інше, будьте певні: цю вакансію просто прикрасили, щоб привабити висококваліфікованих працівників.

На які моменти слід звернути увагу? Наприклад, роботодавець почне виправдовуватися, що не вийде виплатити таку зарплату, як вказано у вакансії, або несподівано змінився робочий графік, або ви будете регулярно їздити у відрядження, хоча такого моменту не передбачалось. Якщо в компанії з самого початку розпочинають робочі стосунки з обману, то чи варто працювати в такому колективі? Вирішувати шукачу, звичайно. Але приймати людину на роботу і лукавити при цьому – це тривожний дзвіночок.

Просять у вас персональні дані

Всі дані, які потрібні компанії, щоб поспілкуватися з вами на співбесіді, зазначені в резюме. Це ваше ім’я, прізвище і контактні дані. Якщо просять банківські дані чи вимагають якісь офіційні документи, цілком можливо, що ви потрапили в руки шахраїв. Чи варто доводити щось цим людям, сперечатися з ними? Звісно, ні. Просто завершіть спілкування, щоб не гаяти власний час.

Ви з’явились на співбесіду, а про вас забули

І це доволі дивно, погодьтеся. Ви прийшли працевлаштовуватися, а секретарка починає годувати вас п’яти- чи «десятихвилиночками», навіть не запрошуючи присісти. Звичайно, у вашого інтерв’юера банально може трапитися несподіваний випадок, і вона затримується в дорозі, але, швидше за все, про вас просто забули. І якщо вас «промаринували» годинку-другу, а потім кажуть: «Приходьте завтра», то прислухайтеся до своїх відчуттів, чи не зникло у вас бажання працювати в такій безвідповідальній атмосфері?

Хочуть вам щось продати на співбесіді

Ця ситуація однозначно свідчить про те, що дане інтерв’ю потрібно завершити якомога швидше. Так, на співбесіді вас можуть попросити щось продати, щоб побачити, як ви вмієте продавати товар. Але пропонувати щось у них придбати – це прохання геть недоречне. Покидайте цю розмову без жалю: тут вам не місце.

Ви відчуваєте внутрішню напругу

Буває, що перехвилювалися. Це нормально. Але якщо відчуваєте, що вас щось напружує – приміром, з вами на співбесіді спілкуються неприємні вам люди, ви почуваєтеся некомфортно в приміщенні, то ваша інтуїція посилає вам сигнали тривоги. В такому випадку теж краще завершити спілкування і попрощатися. Працювати в компанії, в якій вам буде некомфортно – це загубити в майбутньому роки перспективної кар’єри в колективі, який вам буде до душі.

Читайте также

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 Август, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 Декабрь, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

↑ Наверх