Навчальний рік у школах розпочався в складних умовах, а керівництво шкіл вже задумується про те, коли відправляти дітей на канікули. Jobs.ua дізнавалися, скільки часу триватимуть і коли розпочнуться осінні, зимові, весняні і літні канікули.
Щоправда, в багатьох школах України вже розпочалися вимушені «карантинні» канікули. На карантин через захворювання на коронавірус відправилися чотирнадцять шкіл у Київській області (а це понад півтори тисячі дітей), а у Львівській області – три школи.
В Тернопільській області встановилася вкрай загострена ситуація. Частина області перебуває в червоній зоні, а в самому Тернополі поліція вимушена складати протоколи на керівництво шкіл, які не дотримуються вимог дистанційного навчання. В одному з районних центрів (м. Монастириськ) батьки навіть збираються вийти на акцію протесту, обурені закриттям шкіл, в той час як торгові ринки продовжують працювати в звичному режимі.
Також в уряді пролунали заклики узаконити дистанційне навчання. Для цього потрібно внести відповідні зміни в Закон «Про повну загальну середню освіту». Це потрібно для того, запевняють урядовці, щоб на законних підставах провадити онлайн-навчання у випадках, коли за певних обставин, як от в теперішні часи світової пандемії, унеможливлюється відвідування освітніх закладів.
Традиційно українські діти тішаться канікулами кожного кварталу, тривалість яких без врахування літнього періоду не повинна перевищувати тридцять днів. Що ж стосується дат, коли розпочинаються радісні дні для кожного школяра, кожен освітній заклад може встановлювати самостійно. Особливо це стосується нинішнього року.
І хоча дати, коли розпочнуться канікули, кожен заклад може обрати самостійно, Міністерство освіти і науки запропонувало наступні числа:
Для осінніх канікул – 26.10-1.11 (включно),
Для зимових канікул – 25.12-10.01 (включно),
Для весняних канікул – 22.03-28.03 (включно),
Для літніх канікул – 1.06-31.08 (включно).
Що стосується додаткових вихідних днів, вони припадають на офіційні державні свята і релігійні святкування: католицьке Різдво (25 грудня, середа), Міжнародний жіночий день (8 березня, понеділок), День праці (1 травня, субота, який буде перенесено на 3 травня (понеділок)), Великдень (2-3 травня, неділя-понеділок), День перемоги (9 травня, неділя – теж буде перенесено на понеділок, 10 травня).
Також через місцеві вибори 25-го жовтня школярі зможуть додатково потішитися позаплановими канікулами, адже в закладах освіти, як правило, розташовані більшість виборчих дільниць. І наостанок зазначимо, що в залежності від того, як буде розвиватися епідемічна ситуація в тому чи іншому регіоні нашої країни, а також через погодні умови, проблеми з опаленням чи інших факторів (наприклад, стихійне лихо чи техногенна катастрофа) школи можуть на власний розсуд вирішувати, коли почнуться і завершаться канікули.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?