RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Рынок труда Украины
  5. Вітчизняна трудова міграція, як реальна загроза для української економіки

Вітчизняна трудова міграція, як реальна загроза для української економіки

12.04.2018 793Автор: Олександр Мавлідінов
Вітчизняна трудова міграція, як реальна загроза для української економіки

Вітчизняна трудова міграція, як реальна загроза для української економіки

12.04.2018     793Автор: 

І, знову про трудову міграцію.

Як, вже неодноразово інформував своїх читачів Jobs.ua, проблема зростаючої хвилі трудових мігрантів з України до інших європейських країн, може суттєво завадити розвитку вітчизняної економіки, вже найближчим часом «відкотивши її» не декілька позицій.

Згідно з даними, що отримали експерти Міжнародної організації міграції, втрати української економіки, вже сягнули показника 40 млрд гривень щорічно. І це, тільки офіційні данні.

Але, відкриті завдяки глобалізаційній системі економіки, канали тільки нарощують свою «пропускну здатність», відправляючи за кордон, все більше українських заробітчан. При цьому, звинувачувати пересічних громадян Неньки у такому «не патріотичному» підході, ніяк не можна.

Шукаючи можливості для власного існування у сучасному світі, людина, в першу чергу, намагається вирішити для себе питання гідних заробітків, відхиляючи на самий «задній план», питання, щодо безпеки й комфорту свого щоденного життя. На тлі цього, середні зарплати, що пропонують робітникам держави - сусіди України, які мінімум в чотири рази більше вітчизняних пропозицій, виглядають дуже переконливим фактором зміни роботи для більшості кваліфікованих робітників нашої країни.

Звичайно, ввезені в Україну гроші, які наші громадяни заробляють за кордоном, є непоганим «плюсом» до фінансування державної економіки. Наприклад, тільки за останні два роки, ця сума склала близько 24 млрд у доларовому еквіваленті, що перевищує кількість й прямих інвестицій з-за кордону, й фінансової допомоги Міжнародного валютного фонду.

Але, підйом економіки країни, як правило, безпосередньо зв’язан з ростом її ВВП, в якому, наприклад, одну зі складових - додану вартість, створюють саме працюючі на території країни кадри.

Завадити їх відтоку, за думкою експертів, можливо. Для цього, треба не тільки продовжити розумне збільшення з боку держави таких показників, як МЗП, яка, до речі, згідно з заяв деяких відомих політиків та бізнесменів країни, вже давно має бути, не нижче 5 000 гривень. Для підвищення якості й, відповідно, вартості вітчизняного персоналу, необхідно паралельне впровадження «тотального інвестування» роботодавців у власні кадри. А, це – ефективне навчання персоналу, як за кордоном, так і у межах України.

Читайте также

  • Тестові завдання: перевірка здібностей чи час, який витрачено марно?25 Декабрь, 2024

    Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 Декабрь, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 Декабрь, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.


↑ Наверх