RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Ваша зарплата
  5. Війна змусила знизити зарплатні очікування шукачів

Війна змусила знизити зарплатні очікування шукачів

14.05.2022 549Автор: Олександр Мавлідінов
Війна змусила знизити зарплатні очікування шукачів

Війна змусила знизити зарплатні очікування шукачів

14.05.2022     549Автор: 

Повномасштабна військова агресія Росії проти нашої країни, очікувано відгукнулася на українській економічній сфері, спричиняючи суттєві збитки та змушуючи вітчизняний бізнес адаптуватися до реалій, зокрема оптимізувати витрати за рахунок скорочення заробітних плат та додаткових виплат.

Згідно з результатами квітневих експертно-аналітичних досліджень фахівців одного з кадрових онлайн-порталів України, показник середньої заробітної платні в країні знизився на 10% у порівняння із даними на першу «довоєнну» декаду лютого поточного року.

Втрачаючи можливості роботи або віддаючись волонтерському руху підтримки армії та біженців, маючи за необхідність переміщувати бізнеси у більш безпечні регіони країни, вітчизняні підприємці змушені скорочувати зарплатні пропозиції та пропонувати новачкам геть нову «меншу» заробітну платню. Так, середня заробітна платня, яку можна було відстежити у вільному доступі інтернету серед усіх вільних вакансій компаній, у квітні склала позначку у 18 700 гривень на місяць.

При цьому, від скорочення доходів постраждали працівники не всіх сфер діяльності. Наприклад, такі актуальні робітники, як IT-спеціалісти у багатьох напрямках, майже не відчули зменшення доходів, отримавши у березні середню заробітну платню (по напрямку) 85 500 гривень, а в квітні – 108 100 гривень на місяць.

ТОП – менеджмент також потрапив до лав лідерів по середніх сумах отриманих зарплат. Середня заробітна платня в цьому сегменті ринку праці, хоча й певним чином зменшилася, але склала у квітні майже 64 000 гривень. Слід відмітити, що в умовах повномасштабної війни, доволі суттєво зменшилася й кількість пропозицій для керівників вищої ланки. Така ситуація спричинила появу нової тенденції на українському ринку: завдяки браку вакансій, які відповідають високим кваліфікаціям шукачів, останні масово змушені приймати «менш кваліфіковані» пропозиції та обіймати нижчі аніж до того, посади. Наразі, взагалі не по фаху працює чимала кількість вузькоспеціалізованих українських професіоналів топового рівню.

Окрім цих професій, до низки робіт, які пропонують високу зарплатню, також потрапили напрямки:

  • маркетинг, реклама та PR – середня зарплатня 26 500 грн;
  • видобуток сировини – середньомісячна заробітна платня склала 26 300 грн;
  • будівництво – середня зарплата працівників з кваліфікацією 25 000 гривень на місяць.

Також, за даними дослідництва було складено й певний анти-рейтинг професій, робота за якими пропонує найменші заробітні платні. До таких пропозицій роботи, потрапили вакансії:

  • фахівців з людських ресурсів – із середньою заробітної платнею 15 600 грн;
  • спеціалісти зі сфери фармацевтики – середня зарплатня скала 14 800 грн на місяць;
  • працівники ресторанного напрямку – середня сума робочих пропозицій майже 14 000 грн;
  • робітники агросектору – середній показник зарплати 13 300 грн;
  • працівники в автомобільний бізнес – 11 000 гривень за місяць роботи.

Проте, незважаючи на зменшення рівня зарплатних пропозицій, є сенс радіти тенденції відновлення вітчизняного бізнесу. Зумів встояти та адаптуватися, український підприємницький світ малого бізнесу демонструє неабиякі показники власного «оживлення». Лише за останній місяць, кількість українських підприємств, які не працюють, скоротилася майже навпіл з показників 42% до 26%.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх