UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Ваша зарплата
 5. Війна змусила знизити зарплатні очікування шукачів

Війна змусила знизити зарплатні очікування шукачів

14.05.2022 474Автор: Олександр Мавлідінов
Війна змусила знизити зарплатні очікування шукачів

Війна змусила знизити зарплатні очікування шукачів

14.05.2022     474Автор: 

Повномасштабна військова агресія Росії проти нашої країни, очікувано відгукнулася на українській економічній сфері, спричиняючи суттєві збитки та змушуючи вітчизняний бізнес адаптуватися до реалій, зокрема оптимізувати витрати за рахунок скорочення заробітних плат та додаткових виплат.

Згідно з результатами квітневих експертно-аналітичних досліджень фахівців одного з кадрових онлайн-порталів України, показник середньої заробітної платні в країні знизився на 10% у порівняння із даними на першу «довоєнну» декаду лютого поточного року.

Втрачаючи можливості роботи або віддаючись волонтерському руху підтримки армії та біженців, маючи за необхідність переміщувати бізнеси у більш безпечні регіони країни, вітчизняні підприємці змушені скорочувати зарплатні пропозиції та пропонувати новачкам геть нову «меншу» заробітну платню. Так, середня заробітна платня, яку можна було відстежити у вільному доступі інтернету серед усіх вільних вакансій компаній, у квітні склала позначку у 18 700 гривень на місяць.

При цьому, від скорочення доходів постраждали працівники не всіх сфер діяльності. Наприклад, такі актуальні робітники, як IT-спеціалісти у багатьох напрямках, майже не відчули зменшення доходів, отримавши у березні середню заробітну платню (по напрямку) 85 500 гривень, а в квітні – 108 100 гривень на місяць.

ТОП – менеджмент також потрапив до лав лідерів по середніх сумах отриманих зарплат. Середня заробітна платня в цьому сегменті ринку праці, хоча й певним чином зменшилася, але склала у квітні майже 64 000 гривень. Слід відмітити, що в умовах повномасштабної війни, доволі суттєво зменшилася й кількість пропозицій для керівників вищої ланки. Така ситуація спричинила появу нової тенденції на українському ринку: завдяки браку вакансій, які відповідають високим кваліфікаціям шукачів, останні масово змушені приймати «менш кваліфіковані» пропозиції та обіймати нижчі аніж до того, посади. Наразі, взагалі не по фаху працює чимала кількість вузькоспеціалізованих українських професіоналів топового рівню.

Окрім цих професій, до низки робіт, які пропонують високу зарплатню, також потрапили напрямки:

 • маркетинг, реклама та PR – середня зарплатня 26 500 грн;
 • видобуток сировини – середньомісячна заробітна платня склала 26 300 грн;
 • будівництво – середня зарплата працівників з кваліфікацією 25 000 гривень на місяць.

Також, за даними дослідництва було складено й певний анти-рейтинг професій, робота за якими пропонує найменші заробітні платні. До таких пропозицій роботи, потрапили вакансії:

 • фахівців з людських ресурсів – із середньою заробітної платнею 15 600 грн;
 • спеціалісти зі сфери фармацевтики – середня зарплатня скала 14 800 грн на місяць;
 • працівники ресторанного напрямку – середня сума робочих пропозицій майже 14 000 грн;
 • робітники агросектору – середній показник зарплати 13 300 грн;
 • працівники в автомобільний бізнес – 11 000 гривень за місяць роботи.

Проте, незважаючи на зменшення рівня зарплатних пропозицій, є сенс радіти тенденції відновлення вітчизняного бізнесу. Зумів встояти та адаптуватися, український підприємницький світ малого бізнесу демонструє неабиякі показники власного «оживлення». Лише за останній місяць, кількість українських підприємств, які не працюють, скоротилася майже навпіл з показників 42% до 26%.

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору