UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Ваша зарплата
  5. Війна змусила знизити зарплатні очікування шукачів

Війна змусила знизити зарплатні очікування шукачів

14.05.2022 540Автор: Олександр Мавлідінов
Війна змусила знизити зарплатні очікування шукачів

Війна змусила знизити зарплатні очікування шукачів

14.05.2022     540Автор: 

Повномасштабна військова агресія Росії проти нашої країни, очікувано відгукнулася на українській економічній сфері, спричиняючи суттєві збитки та змушуючи вітчизняний бізнес адаптуватися до реалій, зокрема оптимізувати витрати за рахунок скорочення заробітних плат та додаткових виплат.

Згідно з результатами квітневих експертно-аналітичних досліджень фахівців одного з кадрових онлайн-порталів України, показник середньої заробітної платні в країні знизився на 10% у порівняння із даними на першу «довоєнну» декаду лютого поточного року.

Втрачаючи можливості роботи або віддаючись волонтерському руху підтримки армії та біженців, маючи за необхідність переміщувати бізнеси у більш безпечні регіони країни, вітчизняні підприємці змушені скорочувати зарплатні пропозиції та пропонувати новачкам геть нову «меншу» заробітну платню. Так, середня заробітна платня, яку можна було відстежити у вільному доступі інтернету серед усіх вільних вакансій компаній, у квітні склала позначку у 18 700 гривень на місяць.

При цьому, від скорочення доходів постраждали працівники не всіх сфер діяльності. Наприклад, такі актуальні робітники, як IT-спеціалісти у багатьох напрямках, майже не відчули зменшення доходів, отримавши у березні середню заробітну платню (по напрямку) 85 500 гривень, а в квітні – 108 100 гривень на місяць.

ТОП – менеджмент також потрапив до лав лідерів по середніх сумах отриманих зарплат. Середня заробітна платня в цьому сегменті ринку праці, хоча й певним чином зменшилася, але склала у квітні майже 64 000 гривень. Слід відмітити, що в умовах повномасштабної війни, доволі суттєво зменшилася й кількість пропозицій для керівників вищої ланки. Така ситуація спричинила появу нової тенденції на українському ринку: завдяки браку вакансій, які відповідають високим кваліфікаціям шукачів, останні масово змушені приймати «менш кваліфіковані» пропозиції та обіймати нижчі аніж до того, посади. Наразі, взагалі не по фаху працює чимала кількість вузькоспеціалізованих українських професіоналів топового рівню.

Окрім цих професій, до низки робіт, які пропонують високу зарплатню, також потрапили напрямки:

  • маркетинг, реклама та PR – середня зарплатня 26 500 грн;
  • видобуток сировини – середньомісячна заробітна платня склала 26 300 грн;
  • будівництво – середня зарплата працівників з кваліфікацією 25 000 гривень на місяць.

Також, за даними дослідництва було складено й певний анти-рейтинг професій, робота за якими пропонує найменші заробітні платні. До таких пропозицій роботи, потрапили вакансії:

  • фахівців з людських ресурсів – із середньою заробітної платнею 15 600 грн;
  • спеціалісти зі сфери фармацевтики – середня зарплатня скала 14 800 грн на місяць;
  • працівники ресторанного напрямку – середня сума робочих пропозицій майже 14 000 грн;
  • робітники агросектору – середній показник зарплати 13 300 грн;
  • працівники в автомобільний бізнес – 11 000 гривень за місяць роботи.

Проте, незважаючи на зменшення рівня зарплатних пропозицій, є сенс радіти тенденції відновлення вітчизняного бізнесу. Зумів встояти та адаптуватися, український підприємницький світ малого бізнесу демонструє неабиякі показники власного «оживлення». Лише за останній місяць, кількість українських підприємств, які не працюють, скоротилася майже навпіл з показників 42% до 26%.

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


Часто шукають

↑ Вгору