Минулий рік перевернув усе з ніг на голову. Таке враження, що люди більше ні на що не хворіють, а лише на COVID-19. Але це, звісно, не так. Ви знали, що на час карантину діє спеціальний порядок видачі листків непрацездатності? Які його особливості, як здійснюється розрахунок лікарняних днів на момент самоізоляції – читайте далі у статті.
Одна з особливостей лікарняних на час карантинних обмежень полягає в наступному: лікарі вповноважені відкривати листки непрацездатності дистанційно. Також розширено перелік страхових випадків, за якими можна надавати грошову допомогу. А саме: ізоляція від COVID-19 (відповідно до 51-го пункту 22-ї статті Закону №1105). Як ідентифіковується такий листок непрацездатності? У графі «причина непрацездатності» буде вказано: «11 – ізоляція від COVID-19». Але майте на увазі, що такі лікарняні листки оплачуються не за загальними правилами.
Порядок оплати такого листка непрацездатності здійснюється із розрахунку половини середньої зарплати (причому незалежно від страхового стажу). Якщо ж співробітник не має 6-міс. страхового стажу в 12-міс. періоді перед настанням страхового випадку, до розрахунку ізоляційних лікарняних застосовуються обмеження: такі лікарняні не перевищують розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.
Перші п’ять днів – як і у випадку звичайних лікарняних листків – оплата здійснюється коштом підприємства. Решта днів фінансується із Фонду соцстрахування (далі – ФСС). Згідно з чинними нормативно-правовими актами самоізоляція під наглядом медиків триває два тижні. Тому оформіть заяву-розрахунок, в якій, як уже вказувалося вище, зазначте причину непрацездатності: «11 – ізоляція від COVID-19».
Якщо вирішите подати документи в електронному вигляді, в паперовому варіанті їх подавати вже не потрібно буде. Щоб все виконати правильно, дотримуйтеся наступних рекомендацій:
За яких випадків роботодавцю можна не оплачувати лікарняний листок? Якщо сталося так, що один з ваших працівників мав нещастя захворіти на коронавірус у період відпустки за свій рахунок, зокрема через карантин, то в цьому випадку лікарняні можна не оплачувати.
В будь-якому випадку, коронавірус не так страшний сам по собі, як своїми ускладненнями. Jobs.ua бажає вам не хворіти в новому році, залишатися бадьорими і уникати всіх захворювань, а не лише COVID-19!
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».