Минулий рік перевернув усе з ніг на голову. Таке враження, що люди більше ні на що не хворіють, а лише на COVID-19. Але це, звісно, не так. Ви знали, що на час карантину діє спеціальний порядок видачі листків непрацездатності? Які його особливості, як здійснюється розрахунок лікарняних днів на момент самоізоляції – читайте далі у статті.
Одна з особливостей лікарняних на час карантинних обмежень полягає в наступному: лікарі вповноважені відкривати листки непрацездатності дистанційно. Також розширено перелік страхових випадків, за якими можна надавати грошову допомогу. А саме: ізоляція від COVID-19 (відповідно до 51-го пункту 22-ї статті Закону №1105). Як ідентифіковується такий листок непрацездатності? У графі «причина непрацездатності» буде вказано: «11 – ізоляція від COVID-19». Але майте на увазі, що такі лікарняні листки оплачуються не за загальними правилами.
Порядок оплати такого листка непрацездатності здійснюється із розрахунку половини середньої зарплати (причому незалежно від страхового стажу). Якщо ж співробітник не має 6-міс. страхового стажу в 12-міс. періоді перед настанням страхового випадку, до розрахунку ізоляційних лікарняних застосовуються обмеження: такі лікарняні не перевищують розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.
Перші п’ять днів – як і у випадку звичайних лікарняних листків – оплата здійснюється коштом підприємства. Решта днів фінансується із Фонду соцстрахування (далі – ФСС). Згідно з чинними нормативно-правовими актами самоізоляція під наглядом медиків триває два тижні. Тому оформіть заяву-розрахунок, в якій, як уже вказувалося вище, зазначте причину непрацездатності: «11 – ізоляція від COVID-19».
Якщо вирішите подати документи в електронному вигляді, в паперовому варіанті їх подавати вже не потрібно буде. Щоб все виконати правильно, дотримуйтеся наступних рекомендацій:
За яких випадків роботодавцю можна не оплачувати лікарняний листок? Якщо сталося так, що один з ваших працівників мав нещастя захворіти на коронавірус у період відпустки за свій рахунок, зокрема через карантин, то в цьому випадку лікарняні можна не оплачувати.
В будь-якому випадку, коронавірус не так страшний сам по собі, як своїми ускладненнями. Jobs.ua бажає вам не хворіти в новому році, залишатися бадьорими і уникати всіх захворювань, а не лише COVID-19!
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.