Минулий рік перевернув усе з ніг на голову. Таке враження, що люди більше ні на що не хворіють, а лише на COVID-19. Але це, звісно, не так. Ви знали, що на час карантину діє спеціальний порядок видачі листків непрацездатності? Які його особливості, як здійснюється розрахунок лікарняних днів на момент самоізоляції – читайте далі у статті.
Одна з особливостей лікарняних на час карантинних обмежень полягає в наступному: лікарі вповноважені відкривати листки непрацездатності дистанційно. Також розширено перелік страхових випадків, за якими можна надавати грошову допомогу. А саме: ізоляція від COVID-19 (відповідно до 51-го пункту 22-ї статті Закону №1105). Як ідентифіковується такий листок непрацездатності? У графі «причина непрацездатності» буде вказано: «11 – ізоляція від COVID-19». Але майте на увазі, що такі лікарняні листки оплачуються не за загальними правилами.
Порядок оплати такого листка непрацездатності здійснюється із розрахунку половини середньої зарплати (причому незалежно від страхового стажу). Якщо ж співробітник не має 6-міс. страхового стажу в 12-міс. періоді перед настанням страхового випадку, до розрахунку ізоляційних лікарняних застосовуються обмеження: такі лікарняні не перевищують розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.
Перші п’ять днів – як і у випадку звичайних лікарняних листків – оплата здійснюється коштом підприємства. Решта днів фінансується із Фонду соцстрахування (далі – ФСС). Згідно з чинними нормативно-правовими актами самоізоляція під наглядом медиків триває два тижні. Тому оформіть заяву-розрахунок, в якій, як уже вказувалося вище, зазначте причину непрацездатності: «11 – ізоляція від COVID-19».
Якщо вирішите подати документи в електронному вигляді, в паперовому варіанті їх подавати вже не потрібно буде. Щоб все виконати правильно, дотримуйтеся наступних рекомендацій:
За яких випадків роботодавцю можна не оплачувати лікарняний листок? Якщо сталося так, що один з ваших працівників мав нещастя захворіти на коронавірус у період відпустки за свій рахунок, зокрема через карантин, то в цьому випадку лікарняні можна не оплачувати.
В будь-якому випадку, коронавірус не так страшний сам по собі, як своїми ускладненнями. Jobs.ua бажає вам не хворіти в новому році, залишатися бадьорими і уникати всіх захворювань, а не лише COVID-19!
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.