Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Ваше здоров'я
  5. Як бути з розрахунком лікарняних при коронавірусі у новому році

  Як бути з розрахунком лікарняних при коронавірусі у новому році

  12.01.2021 198
  Як бути з розрахунком лікарняних при коронавірусі у новому році

  Як бути з розрахунком лікарняних при коронавірусі у новому році

  12.01.2021     198

  Минулий рік перевернув усе з ніг на голову. Таке враження, що люди більше ні на що не хворіють, а лише на COVID-19. Але це, звісно, не так. Ви знали, що на час карантину діє спеціальний порядок видачі листків непрацездатності? Які його особливості, як здійснюється розрахунок лікарняних днів на момент самоізоляції – читайте далі у статті.

  Як здійснюється розрахунок лікарняних на період карантину

  Одна з особливостей лікарняних на час карантинних обмежень полягає в наступному: лікарі вповноважені відкривати листки непрацездатності дистанційно. Також розширено перелік страхових випадків, за якими можна надавати грошову допомогу. А саме: ізоляція від COVID-19 (відповідно до 51-го пункту 22-ї статті Закону №1105). Як ідентифіковується такий листок непрацездатності? У графі «причина непрацездатності» буде вказано: «11 – ізоляція від COVID-19». Але майте на увазі, що такі лікарняні листки оплачуються не за загальними правилами.

  Порядок оплати такого листка непрацездатності здійснюється із розрахунку половини середньої зарплати (причому незалежно від страхового стажу). Якщо ж співробітник не має 6-міс. страхового стажу в 12-міс. періоді перед настанням страхового випадку, до розрахунку ізоляційних лікарняних застосовуються обмеження: такі лікарняні не перевищують розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

  Як оплачуються такі лікарняні?

  Перші п’ять днів – як і у випадку звичайних лікарняних листків – оплата здійснюється коштом підприємства. Решта днів фінансується із Фонду соцстрахування (далі – ФСС). Згідно з чинними нормативно-правовими актами самоізоляція під наглядом медиків триває два тижні. Тому оформіть заяву-розрахунок, в якій, як уже вказувалося вище, зазначте причину непрацездатності: «11 – ізоляція від COVID-19».

  Як роботодавцю подати заяву-розрахунок самостійно: покрокова інструкція

  Якщо вирішите подати документи в електронному вигляді, в паперовому варіанті їх подавати вже не потрібно буде. Щоб все виконати правильно, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  1. Щоб надіслати електронні документи до ФСС, заповніть відповідний договір;
  2. Договір можна надіслати як електронною поштою, так і подати власноруч до робочого органу виконавчої дирекції ФСС;
  3. Оберіть програму для подання звітності (наприклад, Соната або M.E.Doc), за допомогою якої надішлете заяву;
  4. Сформуйте заяву-розрахунок, поставте електронний підпис та надсилайте;
  5. Роздрукуйте примірник заяви-розрахунку, який потрібно зберігати разом із лікарняним листком на випадок перевірки ФСС.

  За яких випадків роботодавцю можна не оплачувати лікарняний листок? Якщо сталося так, що один з ваших працівників мав нещастя захворіти на коронавірус у період відпустки за свій рахунок, зокрема через карантин, то в цьому випадку лікарняні можна не оплачувати.

  В будь-якому випадку, коронавірус не так страшний сам по собі, як своїми ускладненнями. Jobs.ua бажає вам не хворіти в новому році, залишатися бадьорими і уникати всіх захворювань, а не лише COVID-19!

  Читайте також

  • Держава планує перевчити безробітних на програмістів21 січень, 2021

   Приємні новини для тих громадян, які перебувають на обліку в Державному центрі зайнятості. Як стало відомо Jobs.ua, безробітних українців Міністерство економіки в рамках експерименту вирішили навчати ІТ-спеціальностей.

  • Хороша робота – яка вона?20 січень, 2021

   Навіть найкраща робота може наскучити з часом. Але це цілком очікувано, бо навіть якщо їсти щодня свою улюблену страву, вона швидко набридне. Але одна річ, якщо ви просто втомилися від улюбленої роботи, і зовсім інша річ, якщо вона дійсно погана і не приносить ні матеріального, ні морального задоволення.

  • Успешная карьера: как не помешать самому себе19 січень, 2021

   Самонастрой – важный аспект «моральной составляющей» идущего к цели, человека

  • Чи скасують народні обранці перенесення робочих днів через свята?19 січень, 2021

   Принаймні, у Верховній Раді на днях був зареєстрований відповідний законопроєкт. З проєктом Закону під номером 4597 можна ознайомитися на офіційному вебпорталі Верховної Ради.

  • Рутина на роботі – чи може вона заважати кар’єрі?18 січень, 2021

   Коли ви бачите, що виконання робочих обов’язків вже не так захоплює, як раніше, або взагалі не захоплює, та й на додачу втомлює і дратує, це означає, що ви потрапили в рутину. Чи може вона заважати побудові кар’єрі? Так, може.

  ↑ Вгору