Вітчизняний ринок фрілансу демонструє впевнене зростання. Більшість компаній-замовників наймають віддалених спеціалістів,як для довгострокового співробітництва, так й на разові проекти. Чималу частку в цьому процесі займає й популярна сьогодні оптимізація штату співробітників.
Наприклад, на найбільш відомих платформах, що пропонують послуги фрілансерів, ще у 2017 році було зареєстровано близько 220 000 таких спеціалістів. А вже за минулий рік, їх кількість зросла на цілих 100 000 робітників, що працюють віддалено.
Побільшало й замовників таких послуг. За минулий, 2018 рік, таких роботодавців зареєструвалося на цих самих ресурсах на 35 000 більш ніж у 2017 році. Загалом, вони запропонували близько 140 000 проектів для виконання у віддаленому режимі, на загальну суму у 240 000 000 гривень.
Минулий рік продовжив тенденцію, при якої найбільш потрібними виявилися такі професіонали аутсорсингу, як програмісти, дизайнери усіх напрямків та копірайтери. При цьому, відсоток фрілансерів, що працюють з програмами та їх створенням, дещо знизився – на 2,4%. Поменшало й тих, хто виконував завдання з маркетингу та SEO-оптимізації.
Навпаки, більше стало віддалених робітників, що працюють у сфері обслуговування клієнтів, з аудіо та відео матеріалами та системним адмініструванням.
Три чверті проектів за минулий рік, припали на тих самих програмістів, дизайнерів та спеціалістів, що працюють з текстами.
Від всього обсягу вказаного бюджету, найбільш вагому частку отримали також програмісти-фрілансери. Вона склала близько 47,6%. Це трохи менш ніж рік потому, коли ці фахівці «забрали» на себе більш ніж 51% всього фріланс-бюджету.
Відмічається, що заробітки віддалених співробітників за минулий рік суттєво збільшились. Зростає й популярність такого типу праці, про що вже багато разів писав і Jobs.ua.
На поточний рік, аналітики дають прогнози, при яких популярними мають залишатися все ті самі напрямки. Більш за все роботи буде у спеціалістів з IT-сфери, дизайнерів та копірайтерів.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.