Вітчизняний ринок фрілансу демонструє впевнене зростання. Більшість компаній-замовників наймають віддалених спеціалістів,як для довгострокового співробітництва, так й на разові проекти. Чималу частку в цьому процесі займає й популярна сьогодні оптимізація штату співробітників.
Наприклад, на найбільш відомих платформах, що пропонують послуги фрілансерів, ще у 2017 році було зареєстровано близько 220 000 таких спеціалістів. А вже за минулий рік, їх кількість зросла на цілих 100 000 робітників, що працюють віддалено.
Побільшало й замовників таких послуг. За минулий, 2018 рік, таких роботодавців зареєструвалося на цих самих ресурсах на 35 000 більш ніж у 2017 році. Загалом, вони запропонували близько 140 000 проектів для виконання у віддаленому режимі, на загальну суму у 240 000 000 гривень.
Минулий рік продовжив тенденцію, при якої найбільш потрібними виявилися такі професіонали аутсорсингу, як програмісти, дизайнери усіх напрямків та копірайтери. При цьому, відсоток фрілансерів, що працюють з програмами та їх створенням, дещо знизився – на 2,4%. Поменшало й тих, хто виконував завдання з маркетингу та SEO-оптимізації.
Навпаки, більше стало віддалених робітників, що працюють у сфері обслуговування клієнтів, з аудіо та відео матеріалами та системним адмініструванням.
Три чверті проектів за минулий рік, припали на тих самих програмістів, дизайнерів та спеціалістів, що працюють з текстами.
Від всього обсягу вказаного бюджету, найбільш вагому частку отримали також програмісти-фрілансери. Вона склала близько 47,6%. Це трохи менш ніж рік потому, коли ці фахівці «забрали» на себе більш ніж 51% всього фріланс-бюджету.
Відмічається, що заробітки віддалених співробітників за минулий рік суттєво збільшились. Зростає й популярність такого типу праці, про що вже багато разів писав і Jobs.ua.
На поточний рік, аналітики дають прогнози, при яких популярними мають залишатися все ті самі напрямки. Більш за все роботи буде у спеціалістів з IT-сфери, дизайнерів та копірайтерів.
Тоді зло мало одне обличчя. Сьогодні — інше, але суть та сама: імперські амбіції, зневага до людського життя.
День памʼяті — це не лише про минуле. Це про вибір, який ми робимо сьогодні: стояти за свободу, за життя, за правду! Слава Україні! Героям Слава!
Портал Jobs.ua розповідає, що потрібно знати про рукостискання в контексті ділового етикету.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.