Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Ринок праці України

Як минув рік для українського фрілансу

9.01.2019 36Автор: Александр Мавлидинов
Як минув рік для українського фрілансу

Як минув рік для українського фрілансу

9.01.2019     36Автор: 

Вітчизняний ринок фрілансу демонструє впевнене зростання. Більшість компаній-замовників наймають віддалених спеціалістів,як для довгострокового співробітництва, так й на разові проекти. Чималу частку в цьому процесі займає й популярна сьогодні оптимізація штату співробітників.

Наприклад, на найбільш відомих платформах, що пропонують послуги фрілансерів, ще у 2017 році було зареєстровано близько 220 000 таких спеціалістів. А вже за минулий рік, їх кількість зросла на цілих 100 000 робітників, що працюють віддалено.

Побільшало й замовників таких послуг. За минулий, 2018 рік, таких роботодавців зареєструвалося на цих самих ресурсах на 35 000 більш ніж у 2017 році. Загалом, вони запропонували близько 140 000 проектів для виконання у віддаленому режимі, на загальну суму у 240 000 000 гривень.

Минулий рік продовжив тенденцію, при якої найбільш потрібними виявилися такі професіонали аутсорсингу, як програмісти, дизайнери усіх напрямків та копірайтери. При цьому, відсоток фрілансерів, що працюють з програмами та їх створенням, дещо знизився – на 2,4%. Поменшало й тих, хто виконував завдання з маркетингу та SEO-оптимізації.

Навпаки, більше стало віддалених робітників, що працюють у сфері обслуговування клієнтів, з аудіо та відео матеріалами та системним адмініструванням.

Три чверті проектів за минулий рік, припали на тих самих програмістів, дизайнерів та спеціалістів, що працюють з текстами.

Від всього обсягу вказаного бюджету, найбільш вагому частку отримали також програмісти-фрілансери. Вона склала близько 47,6%. Це трохи менш ніж рік потому, коли ці фахівці «забрали» на себе більш ніж 51% всього фріланс-бюджету.

Відмічається, що заробітки віддалених співробітників за минулий рік суттєво збільшились. Зростає й популярність такого типу праці, про що вже багато разів писав і Jobs.ua.

На поточний рік, аналітики дають прогнози, при яких популярними мають залишатися все ті самі напрямки. Більш за все роботи буде у спеціалістів з IT-сфери, дизайнерів та копірайтерів.

Читайте також

↑ Вгору