Вітчизняний ринок фрілансу демонструє впевнене зростання. Більшість компаній-замовників наймають віддалених спеціалістів,як для довгострокового співробітництва, так й на разові проекти. Чималу частку в цьому процесі займає й популярна сьогодні оптимізація штату співробітників.
Наприклад, на найбільш відомих платформах, що пропонують послуги фрілансерів, ще у 2017 році було зареєстровано близько 220 000 таких спеціалістів. А вже за минулий рік, їх кількість зросла на цілих 100 000 робітників, що працюють віддалено.
Побільшало й замовників таких послуг. За минулий, 2018 рік, таких роботодавців зареєструвалося на цих самих ресурсах на 35 000 більш ніж у 2017 році. Загалом, вони запропонували близько 140 000 проектів для виконання у віддаленому режимі, на загальну суму у 240 000 000 гривень.
Минулий рік продовжив тенденцію, при якої найбільш потрібними виявилися такі професіонали аутсорсингу, як програмісти, дизайнери усіх напрямків та копірайтери. При цьому, відсоток фрілансерів, що працюють з програмами та їх створенням, дещо знизився – на 2,4%. Поменшало й тих, хто виконував завдання з маркетингу та SEO-оптимізації.
Навпаки, більше стало віддалених робітників, що працюють у сфері обслуговування клієнтів, з аудіо та відео матеріалами та системним адмініструванням.
Три чверті проектів за минулий рік, припали на тих самих програмістів, дизайнерів та спеціалістів, що працюють з текстами.
Від всього обсягу вказаного бюджету, найбільш вагому частку отримали також програмісти-фрілансери. Вона склала близько 47,6%. Це трохи менш ніж рік потому, коли ці фахівці «забрали» на себе більш ніж 51% всього фріланс-бюджету.
Відмічається, що заробітки віддалених співробітників за минулий рік суттєво збільшились. Зростає й популярність такого типу праці, про що вже багато разів писав і Jobs.ua.
На поточний рік, аналітики дають прогнози, при яких популярними мають залишатися все ті самі напрямки. Більш за все роботи буде у спеціалістів з IT-сфери, дизайнерів та копірайтерів.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.