Восток – дєло тонкоє, як говорив герой відомого радянського кінофільму. І українським туристам, безперечно, знатися на деяких тонкощах аж ніяк не завадить. Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує з’ясувати на прикладі Туреччини та Єгипту, які хитрощі можуть застосовувати тамтешні гіди до недосвідчених туристів.
Перша путівка в екзотичні для українських вух країни – завжди приємна та хвилююча річ. Турист пакує валізи, приміряє подумки бронзову засмагу, а вночі йому сниться сонячний пляж і лагідне море. Все це чудово, звісно, але треба бути готовим до інших реалій. Приміром, не очікуйте приязного ставлення від готельних гідів тільки тому, що ви приїхали побачити їхню рідну країну. Для них ви – чудовий спосіб заробити гроші, і якщо екскурсовод буде в ударі, його кишеня – фізична чи віртуальна, без різниці – значно «поважчає».
Отже, ви придбали путівки через туристичну агенцію. В перші дні перебування в готелі вам призначають зустріч з готельним гідом, зазначивши при цьому, що йти на зустріч обов’язково. Але це неправда, ви не зобов’язані цього робити, якщо маєте інші плани. Але довірливий турист підкоряється магічному слову «обов’язково» і приходить на зустріч із гідом. А далі уже справа техніки – переконати туристів придбати додаткові екскурсії. Наприклад, екскурсія в хамам (турецьку лазню). Вам запропонують екскурсію в хамам, хоча по факту агенція та гід отримають гроші за те, що просто відвезли вас у турецьку лазню, до якої ви могли… дістатися самотужки.
Ще один вид екскурсій можна назвати «відносно безкоштовними». Вони нібито й дійсно безкоштовні, але коли туристів приводять у магазини хутра, шкіри, текстилю, то, хоч-не-хоч, багато туристів щось собі та й куплять. А цей час і гроші можна було витратити, побувавши на пляжах чи спробувавши місцеву кухню у маловідомих для туристів місцях.
Ще одні «сумнівні» екскурсії – це великі за обсягом екскурсійні тури, які, до того ж, коштують чимало. Але кошти, заощаджені на такого роду екскурсіях краще витратити раціональніше. Та й час перебування на відпочинку дуже обмежений, не будемо забувати й про цей момент.
Можна погуляти центром міста, ознайомитися з пам’ятками архітектури, вивіряючи маршрут з Google-картами в смартфоні. Якщо бажаєте, можна придбати реальну мапу міста в найближчому газетному кіоску, і гуляти з нею по місту, як у старі добрі часи, коли навіть мобільних телефонів не було. І пам’ятний сувенір додому у вигляді карти привезете. Зрештою, можете робити усе, що заманеться: на що вже вистачить вашої фантазії та грошей. Адже ціллю кожної відпустки саме це і є – відпочити максимально душею та тілом.
Сподіваємося, після прочитання цієї статті ви стали трохи досвідченішими туристами, ніж до того (за умови, звісно, що ви жодного разу не вирушали відпочивати ні в Туреччину, ні в Єгипет). Бажаємо гарного відпочинку і приємних вражень від відпустки!
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.