RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Советы соискателю
  5. Як обговорювати питання зарплати на співбесіді

Як обговорювати питання зарплати на співбесіді

5.02.2020 598
Як обговорювати питання зарплати на співбесіді

Як обговорювати питання зарплати на співбесіді

5.02.2020     598

Ви знайшли вакансію про яку довго мріяли й готові будь на що, аби отримати цю роботу. Бачите мету, вірите в себе, перешкод не помічаєте. Вдосконалюєте резюме, проходите численні тури співбесід, виконуєте тестові завдання. Ніби до всього готові. А от і ні. До відстоювання своїх зарплатних побажань не кожен готовий. Як переконати роботодавця платити вам стільки, за скільки ви дійсно готові продати свої знання й вміння?

Як правило питання щодо заробітної плати обговорюється ще на етапі співбесіди. Ваше завдання як кандидата, вважають хедхантери, – зробити так, як вигідно вам, тобто ще на старті виторгувати більше. Але як зрозуміти, скільки компанія реально може вам запропонувати, не продешевити і не запросити занадто багато?

Чомусь питання про суму, яку можна і потрібно назвати на співбесіді, дуже часто ставить людей у глухий кут. Більшість просто не знають, чого вони варті, і, як результат, віддають свої навички дешевше, ніж могли б.

Традиційно на співбесіді питання про передбачувану зарплату іде від айчара, і людина на іншій стороні столу губиться. Не треба цього робити, дізнатися собі ціну досить легко. Щоб взнати, яка сума буде адекватна в вашому випадку і на що орієнтуватися, достатньо зайти на будь-який великий сайт з пошуку роботи (наприклад, JOBS.UA), знайти ту вакансію чи посаду, на яку претендуєте, і подивитися, скільки в середньому на ній дають зарплату. І все!

Тільки будьте реалістами. Скажімо, якщо ви побачите вакансію на 25 тис. грн, але вона така буде одна або дві, а всі інші – 12-15 тис., просити 25 тис. на співбесіді сенсу, звичайно, немає. Не дадуть, тому тримайтеся середини.

Однак навіть у разі із середньою зарплатою треба обґрунтувати, чому ви претендуєте саме на неї. Умовно: «Я розраховую на 15 тисяч гривень, тому що досвід у мене більше ніж 5 років, я розумію специфіку вашої компанії і працюю в галузі на аналогічній посаді ось уже 2 роки». Коли ви чітко проговорюєте свої компетенції, айчар розуміє, що у вас реально є необхідний рівень для того, щоб отримувати середню заробітну плату.

Коли роботодавці визначають суму прямо в вакансії, наприклад, пишуть «від 7 тис. грн», Не забудьте цю суму проговорити на співбесіді. Не думайте, що айчар зробить це за вас. Коли мова піде про гроші, скажіть, що ви готові приступити до роботи з зарплатою від 7 тисяч з перспективою росту. Не намагайтеся вгадати верхню планку, просто відразу обговоріть умови на підвищення зарплати.

Сміливий торг

Щоб жорстко й сміливо торгуватися про зарплату, треба бути дуже потрібним фахівцем. Але навіть в цьому випадку потрібно спочатку ще раз підкреслити всі свої досягнення і плюси. Нахабство, нічим не підкріплене, не зіграє вам на користь.

І ще одна порада від хедхантерів, можна сказати – невеликий нюанс. Коли ви називаєте суму, завжди говоріть фразу: «Я хотів би виходити з цієї суми й, звичайно, хотів би з подальшим зростанням, але готовий прямо зараз обговорити систему мотивації». Для чого це робити? Для того щоб убезпечити себе, якщо ви раптом назвете суму, яка не потрапить в «зарплатну можливість» компанії, але несильно. Умовно кажучи, ви назвали 20 тисяч, а їх межа – 18. Цією фразою ви даєте айчару шанс запропонувати вам варіанти. Ну а далі погоджуватися чи ні – вже повністю ваше рішення.

Читайте также

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 Август, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 Декабрь, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 Декабрь, 2023

    Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

↑ Наверх