Ви знайшли вакансію про яку довго мріяли й готові будь на що, аби отримати цю роботу. Бачите мету, вірите в себе, перешкод не помічаєте. Вдосконалюєте резюме, проходите численні тури співбесід, виконуєте тестові завдання. Ніби до всього готові. А от і ні. До відстоювання своїх зарплатних побажань не кожен готовий. Як переконати роботодавця платити вам стільки, за скільки ви дійсно готові продати свої знання й вміння?
Як правило питання щодо заробітної плати обговорюється ще на етапі співбесіди. Ваше завдання як кандидата, вважають хедхантери, – зробити так, як вигідно вам, тобто ще на старті виторгувати більше. Але як зрозуміти, скільки компанія реально може вам запропонувати, не продешевити і не запросити занадто багато?
Чомусь питання про суму, яку можна і потрібно назвати на співбесіді, дуже часто ставить людей у глухий кут. Більшість просто не знають, чого вони варті, і, як результат, віддають свої навички дешевше, ніж могли б.
Традиційно на співбесіді питання про передбачувану зарплату іде від айчара, і людина на іншій стороні столу губиться. Не треба цього робити, дізнатися собі ціну досить легко. Щоб взнати, яка сума буде адекватна в вашому випадку і на що орієнтуватися, достатньо зайти на будь-який великий сайт з пошуку роботи (наприклад, JOBS.UA), знайти ту вакансію чи посаду, на яку претендуєте, і подивитися, скільки в середньому на ній дають зарплату. І все!
Тільки будьте реалістами. Скажімо, якщо ви побачите вакансію на 25 тис. грн, але вона така буде одна або дві, а всі інші – 12-15 тис., просити 25 тис. на співбесіді сенсу, звичайно, немає. Не дадуть, тому тримайтеся середини.
Однак навіть у разі із середньою зарплатою треба обґрунтувати, чому ви претендуєте саме на неї. Умовно: «Я розраховую на 15 тисяч гривень, тому що досвід у мене більше ніж 5 років, я розумію специфіку вашої компанії і працюю в галузі на аналогічній посаді ось уже 2 роки». Коли ви чітко проговорюєте свої компетенції, айчар розуміє, що у вас реально є необхідний рівень для того, щоб отримувати середню заробітну плату.
Коли роботодавці визначають суму прямо в вакансії, наприклад, пишуть «від 7 тис. грн», Не забудьте цю суму проговорити на співбесіді. Не думайте, що айчар зробить це за вас. Коли мова піде про гроші, скажіть, що ви готові приступити до роботи з зарплатою від 7 тисяч з перспективою росту. Не намагайтеся вгадати верхню планку, просто відразу обговоріть умови на підвищення зарплати.
Щоб жорстко й сміливо торгуватися про зарплату, треба бути дуже потрібним фахівцем. Але навіть в цьому випадку потрібно спочатку ще раз підкреслити всі свої досягнення і плюси. Нахабство, нічим не підкріплене, не зіграє вам на користь.
І ще одна порада від хедхантерів, можна сказати – невеликий нюанс. Коли ви називаєте суму, завжди говоріть фразу: «Я хотів би виходити з цієї суми й, звичайно, хотів би з подальшим зростанням, але готовий прямо зараз обговорити систему мотивації». Для чого це робити? Для того щоб убезпечити себе, якщо ви раптом назвете суму, яка не потрапить в «зарплатну можливість» компанії, але несильно. Умовно кажучи, ви назвали 20 тисяч, а їх межа – 18. Цією фразою ви даєте айчару шанс запропонувати вам варіанти. Ну а далі погоджуватися чи ні – вже повністю ваше рішення.
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.
Розглянемо в статті метод STAR, щоб ваші відповіді на співбесідах набрали структурованого вигляду, були логічними, зрозумілими і переконливими.