Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Шукачу
 4. Поради шукачу
 5. Як обговорювати питання зарплати на співбесіді

Як обговорювати питання зарплати на співбесіді

5.02.2020 324
Як обговорювати питання зарплати на співбесіді

Як обговорювати питання зарплати на співбесіді

5.02.2020     324

Ви знайшли вакансію про яку довго мріяли й готові будь на що, аби отримати цю роботу. Бачите мету, вірите в себе, перешкод не помічаєте. Вдосконалюєте резюме, проходите численні тури співбесід, виконуєте тестові завдання. Ніби до всього готові. А от і ні. До відстоювання своїх зарплатних побажань не кожен готовий. Як переконати роботодавця платити вам стільки, за скільки ви дійсно готові продати свої знання й вміння?

Як правило питання щодо заробітної плати обговорюється ще на етапі співбесіди. Ваше завдання як кандидата, вважають хедхантери, – зробити так, як вигідно вам, тобто ще на старті виторгувати більше. Але як зрозуміти, скільки компанія реально може вам запропонувати, не продешевити і не запросити занадто багато?

Чомусь питання про суму, яку можна і потрібно назвати на співбесіді, дуже часто ставить людей у глухий кут. Більшість просто не знають, чого вони варті, і, як результат, віддають свої навички дешевше, ніж могли б.

Традиційно на співбесіді питання про передбачувану зарплату іде від айчара, і людина на іншій стороні столу губиться. Не треба цього робити, дізнатися собі ціну досить легко. Щоб взнати, яка сума буде адекватна в вашому випадку і на що орієнтуватися, достатньо зайти на будь-який великий сайт з пошуку роботи (наприклад, JOBS.UA), знайти ту вакансію чи посаду, на яку претендуєте, і подивитися, скільки в середньому на ній дають зарплату. І все!

Тільки будьте реалістами. Скажімо, якщо ви побачите вакансію на 25 тис. грн, але вона така буде одна або дві, а всі інші – 12-15 тис., просити 25 тис. на співбесіді сенсу, звичайно, немає. Не дадуть, тому тримайтеся середини.

Однак навіть у разі із середньою зарплатою треба обґрунтувати, чому ви претендуєте саме на неї. Умовно: «Я розраховую на 15 тисяч гривень, тому що досвід у мене більше ніж 5 років, я розумію специфіку вашої компанії і працюю в галузі на аналогічній посаді ось уже 2 роки». Коли ви чітко проговорюєте свої компетенції, айчар розуміє, що у вас реально є необхідний рівень для того, щоб отримувати середню заробітну плату.

Коли роботодавці визначають суму прямо в вакансії, наприклад, пишуть «від 7 тис. грн», Не забудьте цю суму проговорити на співбесіді. Не думайте, що айчар зробить це за вас. Коли мова піде про гроші, скажіть, що ви готові приступити до роботи з зарплатою від 7 тисяч з перспективою росту. Не намагайтеся вгадати верхню планку, просто відразу обговоріть умови на підвищення зарплати.

Сміливий торг

Щоб жорстко й сміливо торгуватися про зарплату, треба бути дуже потрібним фахівцем. Але навіть в цьому випадку потрібно спочатку ще раз підкреслити всі свої досягнення і плюси. Нахабство, нічим не підкріплене, не зіграє вам на користь.

І ще одна порада від хедхантерів, можна сказати – невеликий нюанс. Коли ви називаєте суму, завжди говоріть фразу: «Я хотів би виходити з цієї суми й, звичайно, хотів би з подальшим зростанням, але готовий прямо зараз обговорити систему мотивації». Для чого це робити? Для того щоб убезпечити себе, якщо ви раптом назвете суму, яка не потрапить в «зарплатну можливість» компанії, але несильно. Умовно кажучи, ви назвали 20 тисяч, а їх межа – 18. Цією фразою ви даєте айчару шанс запропонувати вам варіанти. Ну а далі погоджуватися чи ні – вже повністю ваше рішення.

Читайте також

 • Як зберегти відносини з колегами, отримавши підвищення24 лютий, 2020

  Найкраще, що може трапитися з кожним з нас на роботі, – це дружба з колегою. Набагато легше миритися з рутиною і переносити критику керівництва, коли в колективі є той, хто розуміє й підтримує. І вже з задоволенням поспішаєте вранці на роботу. А от якщо ви обидва мріяли про підвищення, а дісталося воно вам?

 • Чому ми затримуємося на роботі?21 лютий, 2020

  Багато хто з нас засиджується в офісі до пізнього вечора. Для чого ми це робимо? Хочемо зробити кар'єру чи не вміємо правильно використовувати робочий час? Нам нічого робити вдома, ми так звикли чи справа в біоритмі?

 • Як справитись зі звільненням та продовжити будувати кар'єру19 лютий, 2020

  З кожним роком вимоги роботодавців і рівень конкуренції стають все вищими, тому знайти бажану вакансію і бути затвердженим на ній нелегко. Важливо правильно позиціонувати себе після прийняття на посаду, демонструвати позитивні результати та професійне зростання. Проте і за наявності хорошої динаміки та перспектив може виникнути необхідність зміни місця роботи, скорочення чи звільнення

 • Як бути ефективнім лідером на роботі19 лютий, 2020

  Ефективне кар’єрне зростання неможливе без прагнення вдосконалювати себе і підкоряти нові вершини у сфері своєї діяльності. Але через особливості темпераменту, світогляду, розуміння механізмів роботи компаній різного профілю на ринку, успішної конкурентоспроможності не у всіх виходить отримати лідерські позиції

 • Як нагадати про себе після співбесіди19 лютий, 2020

  Як важко влаштуватися на роботу, знає кожен, хто хоч раз шукав вакантне місце. Зустрічі з потенційним роботодавцем не завжди стають результативними. Найчастіше здобувач чує відповідь: «Ми вам зателефонуємо». Як діяти в такій ситуації, якщо вакантне місце підходить вам за всіма параметрами, але на роботу вас так і не взяли? Потрібно ввічливо нагадати про себе, не зіпсувавши загального враження. Спробуйте через тиждень зателефонувати менеджеру компанії і уточнити інформацію. Якщо вакансія ще не зайнята, шанс на успіх є

↑ Вгору