Нові обставини диктують всім нам нові виклики. Впровадження антиепідеміологічних заходів штовхнуло роботодавців на вимушений крок: перевести частину працівників на віддалену роботу. Але ніхто не застрахований від нещасних випадків, оскільки травмуватися можна навіть під час дистанційної роботи в умовах карантину. Наприклад, працівник, який виконує робочі обов’язки віддалено, зламав руку чи отримав якусь іншу неприємну травму. Як йому діяти в цій ситуації? Чи матиме він у такому випадку право на оформлення листка непрацездатності і фінансове відшкодування від роботодавця? Jobs.ua ознайомились з цим питанням і пропонують ознайомитись вам.
Подібне роз’яснення розміщене на сайті Управління Держпраці: фінансове відшкодування може отримати тільки той, хто працює на умовах трудового договору, про що зазначено у 18-ій статті Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». В зв’язку з цим виникає наступне питання: чи може вважатися застрахованим працівник під час дистанційної роботи в домашніх умовах?
При введенні карантинних заходів в робочому середовищі почали використовуватись такі формулювання: «надомна праця», «виконання роботи вдома», «дистанційна робота» або ж «віддалений доступ». Але це не означає, що на людей, які почали працювати віддалено, перестали застосовуватись ті ж самі норми законодавства про працю, які «працювали» до введення карантину. І оплата праці, і відпустка – все залишилося практично на тих самих умовах, що й до початку впровадження санітарних заходів у зв’язку з пандемією коронавірусу. А це означає, що соціальне страхування також поширюється на «дистанційників», якщо його надомну роботу було оформлено з урахуванням діючих законодавчих актів про працю.
Отже, який можна зробити висновок? Виконання посадових обов’язків віддалено на час карантину не означає, що працівники позбавляються своїх трудових прав. Якщо надомну роботу було оформлено згідно чинного законодавства, потерпілий має право відкрити лікарняний та вимагати в роботодавця оплати на загальних умовах, як і працівник, який працює на звичайному робочому місці.
В Інструкції №455, яка затверджена Наказом МОН від 13 листопада 2001 року і яка регламентує порядок видачі документів, що мають на меті засвідчити тимчасову непрацездатність, не міститься жодних заборон щодо відкриття лікарняного працівникам, які здійснюють посадові обов’язки дистанційно.
Згадана вище Інструкція зберігає чинність на поточний момент, тому причин, по яких роботодавець міг би відмовити своїм підлеглим в оформленні листка непрацездатності, не передбачено. Звичайно, перш ніж «порадувати» своє начальство звісткою про отриману травму, варто ознайомитися зі всіма законодавчими актами про працю, в яких висвітлюються моменти стосовно тимчасової непрацездатності. Це дозволить уникнути непорозумінь, адже роботодавці іноді «забувають» про те, що їхні працівники наділені не лише трудовими обов’язками, а й певними правами.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.