RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. Як оформити листок непрацездатності під час віддаленої роботи

Як оформити листок непрацездатності під час віддаленої роботи

15.06.2020 467
Як оформити листок непрацездатності під час віддаленої роботи

Як оформити листок непрацездатності під час віддаленої роботи

15.06.2020     467

Нові обставини диктують всім нам нові виклики. Впровадження антиепідеміологічних заходів штовхнуло роботодавців на вимушений крок: перевести частину працівників на віддалену роботу. Але ніхто не застрахований від нещасних випадків, оскільки травмуватися можна навіть під час дистанційної роботи в умовах карантину. Наприклад, працівник, який виконує робочі обов’язки віддалено, зламав руку чи отримав якусь іншу неприємну травму. Як йому діяти в цій ситуації? Чи матиме він у такому випадку право на оформлення листка непрацездатності і фінансове відшкодування від роботодавця? Jobs.ua ознайомились з цим питанням і пропонують ознайомитись вам.

Подібне роз’яснення розміщене на сайті Управління Держпраці: фінансове відшкодування може отримати тільки той, хто працює на умовах трудового договору, про що зазначено у 18-ій статті Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». В зв’язку з цим виникає наступне питання: чи може вважатися застрахованим працівник під час дистанційної роботи в домашніх умовах?

При введенні карантинних заходів в робочому середовищі почали використовуватись такі формулювання: «надомна праця», «виконання роботи вдома», «дистанційна робота» або ж «віддалений доступ». Але це не означає, що на людей, які почали працювати віддалено, перестали застосовуватись ті ж самі норми законодавства про працю, які «працювали» до введення карантину. І оплата праці, і відпустка – все залишилося практично на тих самих умовах, що й до початку впровадження санітарних заходів у зв’язку з пандемією коронавірусу. А це означає, що соціальне страхування також поширюється на «дистанційників», якщо його надомну роботу було оформлено з урахуванням діючих законодавчих актів про працю.

Отже, який можна зробити висновок? Виконання посадових обов’язків віддалено на час карантину не означає, що працівники позбавляються своїх трудових прав. Якщо надомну роботу було оформлено згідно чинного законодавства, потерпілий має право відкрити лікарняний та вимагати в роботодавця оплати на загальних умовах, як і працівник, який працює на звичайному робочому місці.

В Інструкції №455, яка затверджена Наказом МОН від 13 листопада 2001 року і яка регламентує порядок видачі документів, що мають на меті засвідчити тимчасову непрацездатність, не міститься жодних заборон щодо відкриття лікарняного працівникам, які здійснюють посадові обов’язки дистанційно.

Згадана вище Інструкція зберігає чинність на поточний момент, тому причин, по яких роботодавець міг би відмовити своїм підлеглим в оформленні листка непрацездатності, не передбачено. Звичайно, перш ніж «порадувати» своє начальство звісткою про отриману травму, варто ознайомитися зі всіма законодавчими актами про працю, в яких висвітлюються моменти стосовно тимчасової непрацездатності. Це дозволить уникнути непорозумінь, адже роботодавці іноді «забувають» про те, що їхні працівники наділені не лише трудовими обов’язками, а й певними правами.

Читайте также

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 Август, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 Декабрь, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 Декабрь, 2023

    Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

  • Як спорт сприяє кар'єрі21 Декабрь, 2023

    Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

  • Як правильно написати лист-пояснення19 Декабрь, 2023

    Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Наверх