Саме так, мова піде про котів, цих елегантних і примхливих створінь. «Примхливих» означає що вони мають характер і не до кожної людини проявлятимуть свою любов. Якщо ви любите цих тварин і не уявляєте своє життя без них, давайте разом із Jobs.ua розглянемо таке цікаве питання, як родина котячих допомагає своїм господарям долати повсякденний стрес.
Вже у самому питанні криється відповідь, тому що одна присутність пухнастих улюбленців в домі автоматично піднімає настрій. Для людей, які особливо цінують естетику світу, коти подобаються з багатьох причин: лискуча шерсть, яку приємно гладити, естетична граційна хода – недаремно ж на людину, яка крадеться, кажуть «крадеться мов кішка», – муркання і елегантне вилизування своєї шерсті, і за цим процесом просто цікаво спостерігати.
Люди настільки люблять родину котячих, що весь інтернет запруджений зображеннями пухнастих улюбленців, цілі канали на Тік-Тоці та групи в Інстаграмі присвячені цим чудовим тваринам. Вони викликають любов однією присутністю в домі, а любов – це найкращі ліки від стресу, тривожності та інших неприємних відчуттів.
Що ж кажуть дослідження? Вчені з університету Вашингтона провели цікавий дослід. Вони розділили добровольців на декілька груп: перша група найтісніше взаємодіяла з пухнастиками, а четверта група – взагалі знаходилася з котами в різних приміщеннях. Результати досліджень виявилися доволі очікуваними: в першої групи людей, які найтісніше взаємодіяли з котами (гладили їх, чухали за вухами і слухали мурчання), суттєво знизився рівень гормону стресу, кортизолу.
Вчені також зазначили, що для отримання ефекту гладити кота потрібно протягом 15-20 хвилин. Якщо ви не маєте власного кота, це не проблема – можна погладити сусідського, ефект буде той самий.
Коти відомі своєю звичкою вигрівати хворі місця. Так вони взаємодіють із частинами тіла, в яких відбуваються запальні процеси. Як би там не було, але вигрівання живим клубочком пухнастої шерсті дозволяє як не повністю усунути, так хоча б стримати рівень запалення.
Окрім цього, родина котячих виступає в ролі своєрідних психотерапевтів. Приємні вібрації, які відчувають господарів котів, коли гладять їх під час муркання, можна вважати психотерапевтичним сеансом. Та й кішці можна виговорити все що завгодно, і при цьому бути певним, що вона нікому не видасть ваших слів. Про котів навіть складена жартівлива приказка: «Хоч собака і друг людини, але коти ніколи не розкажуть поліцейським, де знаходиться сховок з марихуаною». Собаки в цій справі не настільки благонадійні союзники.
Деякі психологи скептично ставляться до фелінотерапії, тобто лікування захворювань за допомогою взаємодії з пухнастими улюбленцями. Вони вважають, що саме віра людини дає той ефект зцілення від хвороби, а не безпосередня взаємодія з котами. Але ж віра, можна заперечити цим психологам, посідає важливе місце в житті людини, та й спілкування з котами дарує безліч позитивних емоцій. А здатність відчувати приємні емоції під час захворювань і стресових ситуацій – саме по собі велике благо.
Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.
Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.
Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.
Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?
Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.