Грамотно розроблене і оформлене резюме — ключ до успіху під часу пошуку роботи, проходження співбесіди. В більшості випадків це перший інструмент, який привертає увагу потенційних роботодавців, вигідно презентує шукача і підтверджує його професійний потенціал, хорошу кваліфікацію. В сучасних умовах, коли очікування рекрутерів і рівень конкуренції зростають в геометричній прогресії, вже недостатньо заповнити документ по шаблону, вказавши базові дані. Щоб ефективно використати всі ресурси, досягти поставлених цілей, резюме повинно стати яскравою візитною карткою кандидата, виділити його персону серед десятків інших.
Резюме, іноді використовують абревіатуру CV (з лат. curriculum vitae перекладається як «життєпис»), консолідує в собі основну, актуальну для потенційного роботодавця інформацію. Завдяки йому можна швидко отримати запрошення на співбесіду і вдало пройти його. Створення документу не повинно стати самоціллю, але важливо розуміти, що завдяки йому вдасться сформувати позитивне перше враження і викликати інтерес.
Ключові принципи написання:
Як правило, рекрутер проглядає резюме не більше 30 секунд, тому його потрібно скласти так, щоб за цей час воно змогло зацікавити роботодавця. Важливо дотриматись авторського стилю без сухого викладу інформації, канцеляризмів, передати між рядками особисту зацікавленість, орієнтацію на результат.
В залежності від підходів до створення розроблено кілька класифікацій резюме: по об’єму (коротке, повне), типу подачі даних (хронологічне, функціональне, змішане), стилю (найпопулярніші європейський та американський. Щоб отримати бажаний ефект, необхідно крім базових даних (заголовок, особиста, контактна інформація, про освіту) коректно і чітко вказати на персональні переваги.
Резюме — не просто стандартний документ, а реальний hr-інструмент, який допоможе отримати перспективні запрошення на співбесіди, вдало пройти їх, вибравши найкращий варіант. Ми радимо не забувати вказувати такі аспекти:
Важливо пам’ятати про те, що матеріал повинен базуватись на конкретиці, лаконізмі і чіткості структури тексту. Кожен документ пишуть по індивідуальному алгоритму — єдиного підходу немає. Чесне, відкрите, живе резюме зможе вразити навіть на досвідченого рекрутера, який опрацьовує десятки подібних життєписів щодня. При написанні важливо слідкувати за логікою, не вказувати зайвого, неправильних акцентів (уваги до незначних переваг, ігнорування істотних), намагань показати свою персону в занадто вигідному світлі. Не спрацює і сухе, занадто офіційне, нудне CV, яке не відображатиме мотивації, зацікавленості в позитивному результаті.
Створити грамотний життєпис, правильно вказати власні досягнення під силу кожному. Головне, виділити трішки акуратності, терпіння і розуміння того, що очікує побачити роботодавець. Завжди корисно співвідносити власні бажання з можливостями, презентувати себе з кращої сторони, уявити себе на місці рекрутера і випередити його очікування.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?