Грамотно розроблене і оформлене резюме — ключ до успіху під часу пошуку роботи, проходження співбесіди. В більшості випадків це перший інструмент, який привертає увагу потенційних роботодавців, вигідно презентує шукача і підтверджує його професійний потенціал, хорошу кваліфікацію. В сучасних умовах, коли очікування рекрутерів і рівень конкуренції зростають в геометричній прогресії, вже недостатньо заповнити документ по шаблону, вказавши базові дані. Щоб ефективно використати всі ресурси, досягти поставлених цілей, резюме повинно стати яскравою візитною карткою кандидата, виділити його персону серед десятків інших.
Резюме, іноді використовують абревіатуру CV (з лат. curriculum vitae перекладається як «життєпис»), консолідує в собі основну, актуальну для потенційного роботодавця інформацію. Завдяки йому можна швидко отримати запрошення на співбесіду і вдало пройти його. Створення документу не повинно стати самоціллю, але важливо розуміти, що завдяки йому вдасться сформувати позитивне перше враження і викликати інтерес.
Ключові принципи написання:
Як правило, рекрутер проглядає резюме не більше 30 секунд, тому його потрібно скласти так, щоб за цей час воно змогло зацікавити роботодавця. Важливо дотриматись авторського стилю без сухого викладу інформації, канцеляризмів, передати між рядками особисту зацікавленість, орієнтацію на результат.
В залежності від підходів до створення розроблено кілька класифікацій резюме: по об’єму (коротке, повне), типу подачі даних (хронологічне, функціональне, змішане), стилю (найпопулярніші європейський та американський. Щоб отримати бажаний ефект, необхідно крім базових даних (заголовок, особиста, контактна інформація, про освіту) коректно і чітко вказати на персональні переваги.
Резюме — не просто стандартний документ, а реальний hr-інструмент, який допоможе отримати перспективні запрошення на співбесіди, вдало пройти їх, вибравши найкращий варіант. Ми радимо не забувати вказувати такі аспекти:
Важливо пам’ятати про те, що матеріал повинен базуватись на конкретиці, лаконізмі і чіткості структури тексту. Кожен документ пишуть по індивідуальному алгоритму — єдиного підходу немає. Чесне, відкрите, живе резюме зможе вразити навіть на досвідченого рекрутера, який опрацьовує десятки подібних життєписів щодня. При написанні важливо слідкувати за логікою, не вказувати зайвого, неправильних акцентів (уваги до незначних переваг, ігнорування істотних), намагань показати свою персону в занадто вигідному світлі. Не спрацює і сухе, занадто офіційне, нудне CV, яке не відображатиме мотивації, зацікавленості в позитивному результаті.
Створити грамотний життєпис, правильно вказати власні досягнення під силу кожному. Головне, виділити трішки акуратності, терпіння і розуміння того, що очікує побачити роботодавець. Завжди корисно співвідносити власні бажання з можливостями, презентувати себе з кращої сторони, уявити себе на місці рекрутера і випередити його очікування.
Пошукачам не подобається формат групової співбесіди, та ейчари іноді вдаються до нього. Навіщо вони це роблять? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, а ще розглянемо переваги й недоліки групової співбесіди.
Тоді зло мало одне обличчя. Сьогодні — інше, але суть та сама: імперські амбіції, зневага до людського життя.
День памʼяті — це не лише про минуле. Це про вибір, який ми робимо сьогодні: стояти за свободу, за життя, за правду! Слава Україні! Героям Слава!
Портал Jobs.ua розповідає, що потрібно знати про рукостискання в контексті ділового етикету.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.