За статистикою, сьогодні близько 40% людей, які намагаються знайти роботу, уже десь працюють. У такому стані шукати новий варіант спокійніше, ніж безробітним. По-перше, немає обмежень у часі, по-друге, людина не зазнає серйозних фінансових проблем, отже, вона не буде погоджуватися на погані умови праці, низьку заробітну плату. Але є багато нюансів, які потрібно враховувати, щоб собі не нашкодити. Пропонуємо кілька порад.
Від настрою і впевненості в позитивних змінах багато чого залежить. Людині потрібно зберігати спокій, виконуючи свої звичайні функціональні обов’язки, і намагатися сконцентруватися на майбутніх перспективах. Незважаючи на можливі проблеми та негаразди на теперішній роботі, варто спробувати тимчасово «перемикнутися» та звернути увагу саме на відстежування нових вакансій, розміщення резюме. Кроки в цьому напрямі будуть надихати й додавати впевненості.
Якщо пощастило і склалися відкриті стосунки з теперішнім керівником, з ним потрібно відверто поговорити про перспективи. Дізнатися про можливі переміщення та перехід до інших відділів або філіалів. Але якщо відносини в компанії не дуже позитивні, то про свої плани краще не повідомляти. На попередньому місці до того, хто прагне перейти до іншої компанії, може змінитися ставлення. Іноді навіть спрацьовує негативний стереотип, і таких людей починають називати зрадниками.
Щоб цього не сталося, єдиним правильним рішенням у такій ситуації є дотримання конфіденційності. Найефективніше дотримуватися таких принципів:
Щоб відтягнути момент розкриття намірів, варто скористатися функцією «приховане резюме», яка доступна на ресурсах для пошуку роботи. Не забудьте обговорити з майбутнім роботодавцем питання конфіденційності співбесіди до моменту прийняття рішення та оформлення документів.
Якщо пропозиція про нове працевлаштування вже отримана, спробуйте спокійно зважити всі переваги та недоліки нової посади, порівняти їх з попередньою позицією. Зробивши це, буде легше вирішувати, приймати чи не приймати нову пропозицію, узгодити для себе умови праці, обговорити розмір майбутньої заробітної плати. Отже, конкретні цілі полегшать формулювання власних побажань.
Незважаючи на дуже велику кількість переваг, яку дає пошук роботи працевлаштованою людиною, одним із найголовніших мінусів є часові рамки, бо потрібно виконувати робочі обов’язки, важко виділити час для співбесід, виконання тестових завдань.
У такому разі одним із найбільш комфортних варіантів є пошук роботи у відпустці, коли людина має достатньо часу та може зробити конструктивний вибір.
Найчастіше після всіх змін людина починає працювати в тій самій сфері, де й раніше, а можливо, навіть із конкурентами. За правилами ділової етики не слід розкривати таємниці та плани попередньої компанії. По-перше, це свідчитиме про те, що ви – людина, якій не можна особливо довіряти, оскільки не тримаєте язика за зубами. По-друге, раптом щось зміниться – і доведеться продовжувати працювати з людьми з попередньої фірми. Доцільно подбати про збереження позитивних стосунків із ними. І, нарешті, треба просто гідно себе поводити.
Як взаємодіяти з такими людьми, які вічно мають рацію, дізнавався Jobs.ua.
Чим такі ігри стануть у пригоді працівникам вашої компанії? Щоб пройти подібну гру, доведеться співпрацювати. Всі свої дії ви змушені координувати з іншим гравцем чи навіть з кількома.
До відмов не звикати кожній людині, ми стикаємося з ними щодня. Але чи варто реагувати на відмову як остаточний вердикт? Портал з пошуку роботи Jobs.ua пропонує з’ясувати, як реагувати на відмови так, щоб співрозмовники вас почули.
Портал з працевлаштування Jobs.ua дізнавався, які перспективи має legaltech, юриспруденція 21-століття на стику традиційних підходів і сучасних технологій.
Люди схильні плутати бодігардів і охоронців, ставлячи між ними знак рівності. Проте це не так, охоронець не завжди надає клієнту послуги фізичного захисту.