RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Ищем вакансии
  5. Як швидше знайти роботу в умовах війни

Як швидше знайти роботу в умовах війни

7.07.2022 469Автор: Лоліта Платошкіна
Як швидше знайти роботу в умовах війни

Як швидше знайти роботу в умовах війни

7.07.2022     469Автор: 

Ситуація на ринку праці під час війни значно погіршилась. Це помітили всі рекрутингові сайти та портали пошуку роботи: попит здобувачів значно перевищує пропозиції роботодавців. Найскладніше знайти роботу тим спеціалістам, чиї спеціальності наразі не затребувані через економічну переорієнтацію бізнесу та скорочення, а це спеціальності освітньої галузі, юридичної, сфери обслуговування, охоронцям. Проте виключити ризик звільнення чи втрати роботи ніякий спеціаліст не може в повній мірі. Тому треба бути готовим до всього й навіть до пошуку нової роботи, якщо виникне така потреба.

Якщо ви зіткнулись з тим, що втратили з якихось причин роботу, перше з чим вам доведеться впоратися - це емоції. Особливо зараз досить важко реагувати адекватно на обставини емоційно, хоча дуже важливо. Ви засмучені, ображені, відчуваєте безвихідність, нечесність - маєте на це повне право. Дайте собі час прийняти нові обставини, змиритися з тим, що все так і зрозуміти, що зараз не час депресувати та сидіти з опущеними руками. Як тільки до вас прийдуть такі думки - час діяти. 

Як пришвидшити пошук роботи

Хочемо нагадати, що пошук роботи в середньому може розтягуватись від 3 тижнів до 3 місяців. А це значить, що не слід одразу в перші дні очікувати масові телефонні дзвінки від роботодавців. До цього потрібно бути готовим і не засмучуватись, якщо ви зіткнулись саме з цим. Треба також бути готовим й до того, що на ринку праці існує висока конкуренція, а це значить, що ваша підготовка резюме й до співбесіди повинна бути на високому рівні. Тому починайте підготовку прямо зараз.

Оновіть інформацію резюме

Якщо ви не оновлювали ваше резюме з останнього місця праці, то у вас точно є, чим похизуватися. Наповніть резюме досвідом роботи, що вам вдалось отримати, а також тими проектами, які принесли вам успіх, якими ви пишаєтесь, за які можете себе похвалити. Роботодавці приділяють цьому розділу завжди багато уваги, тому спробуйте викластись на повну, зазначивши все важливе.

Залучайте всі можливі канали

Одного рекрутингового сайту не достатньо. Залучайте якомога більше каналів, де б могли знайти будь-які можливі пропозиції. Підніміть соцмережі, пройдіться по базі минулих роботодавців чи знайомі з минулих міст роботи, запитайте знайомих чи колишніх партнерів, не соромтесь запропонувати власні професійні уміння друзям. Якщо ви попали під скорочення, як і інші ваші колеги, залишайтесь з ними на зв’язку та спілкуйтесь, питайте, підтримуйте. Ніколи не знаєте звідки прийде допомога.

Додайте конкурентні додаткові документи

Наявність додаткових документів крім резюме може зробити з вас конкурентного здобувача. Для цього спробуйте взяти з останнього місця роботи рекомендаційного листа. Якщо вас скорочено зі штату, то зробити це не складе труднощів. Також можете створити власне портфоліо, яке зможете приєднати до резюме. Такий вид документа також високо цінується роботодавцями.

Не обмежуйтесь стандартами

Звісно ж ваша ціль знайти постійну роботу з постійним заробітком, проте якщо ринок праці не може запропонувати вам наразі гідну вакансію, розгляньте варіанти фрілансу чи тимчасової роботи на обмежений період. Це також непогані варіанти.


Будьте сильними, тримайтесь, знаходьте бажану роботу й перемагайте разом з країною!

Читайте также

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 Февраль, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 Февраль, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 Февраль, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.


↑ Наверх