UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Шукачу
 4. Шукаємо вакансії
 5. Як швидше знайти роботу в умовах війни

Як швидше знайти роботу в умовах війни

7.07.2022 423Автор: Лоліта Платошкіна
Як швидше знайти роботу в умовах війни

Як швидше знайти роботу в умовах війни

7.07.2022     423Автор: 

Ситуація на ринку праці під час війни значно погіршилась. Це помітили всі рекрутингові сайти та портали пошуку роботи: попит здобувачів значно перевищує пропозиції роботодавців. Найскладніше знайти роботу тим спеціалістам, чиї спеціальності наразі не затребувані через економічну переорієнтацію бізнесу та скорочення, а це спеціальності освітньої галузі, юридичної, сфери обслуговування, охоронцям. Проте виключити ризик звільнення чи втрати роботи ніякий спеціаліст не може в повній мірі. Тому треба бути готовим до всього й навіть до пошуку нової роботи, якщо виникне така потреба.

Якщо ви зіткнулись з тим, що втратили з якихось причин роботу, перше з чим вам доведеться впоратися - це емоції. Особливо зараз досить важко реагувати адекватно на обставини емоційно, хоча дуже важливо. Ви засмучені, ображені, відчуваєте безвихідність, нечесність - маєте на це повне право. Дайте собі час прийняти нові обставини, змиритися з тим, що все так і зрозуміти, що зараз не час депресувати та сидіти з опущеними руками. Як тільки до вас прийдуть такі думки - час діяти. 

Як пришвидшити пошук роботи

Хочемо нагадати, що пошук роботи в середньому може розтягуватись від 3 тижнів до 3 місяців. А це значить, що не слід одразу в перші дні очікувати масові телефонні дзвінки від роботодавців. До цього потрібно бути готовим і не засмучуватись, якщо ви зіткнулись саме з цим. Треба також бути готовим й до того, що на ринку праці існує висока конкуренція, а це значить, що ваша підготовка резюме й до співбесіди повинна бути на високому рівні. Тому починайте підготовку прямо зараз.

Оновіть інформацію резюме

Якщо ви не оновлювали ваше резюме з останнього місця праці, то у вас точно є, чим похизуватися. Наповніть резюме досвідом роботи, що вам вдалось отримати, а також тими проектами, які принесли вам успіх, якими ви пишаєтесь, за які можете себе похвалити. Роботодавці приділяють цьому розділу завжди багато уваги, тому спробуйте викластись на повну, зазначивши все важливе.

Залучайте всі можливі канали

Одного рекрутингового сайту не достатньо. Залучайте якомога більше каналів, де б могли знайти будь-які можливі пропозиції. Підніміть соцмережі, пройдіться по базі минулих роботодавців чи знайомі з минулих міст роботи, запитайте знайомих чи колишніх партнерів, не соромтесь запропонувати власні професійні уміння друзям. Якщо ви попали під скорочення, як і інші ваші колеги, залишайтесь з ними на зв’язку та спілкуйтесь, питайте, підтримуйте. Ніколи не знаєте звідки прийде допомога.

Додайте конкурентні додаткові документи

Наявність додаткових документів крім резюме може зробити з вас конкурентного здобувача. Для цього спробуйте взяти з останнього місця роботи рекомендаційного листа. Якщо вас скорочено зі штату, то зробити це не складе труднощів. Також можете створити власне портфоліо, яке зможете приєднати до резюме. Такий вид документа також високо цінується роботодавцями.

Не обмежуйтесь стандартами

Звісно ж ваша ціль знайти постійну роботу з постійним заробітком, проте якщо ринок праці не може запропонувати вам наразі гідну вакансію, розгляньте варіанти фрілансу чи тимчасової роботи на обмежений період. Це також непогані варіанти.


Будьте сильними, тримайтесь, знаходьте бажану роботу й перемагайте разом з країною!

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


Часто шукають

↑ Вгору