RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Успешный бизнес
  5. Як стати найбагатшим викладачем світу, вкладаючи у стартапи: досвід професора Стенфордського університету

Як стати найбагатшим викладачем світу, вкладаючи у стартапи: досвід професора Стенфордського університету

18.11.2020 405
Як стати найбагатшим викладачем світу, вкладаючи у стартапи: досвід професора Стенфордського університету

Як стати найбагатшим викладачем світу, вкладаючи у стартапи: досвід професора Стенфордського університету

18.11.2020     405

Девід Черітон – не лише найбагатший викладач у світі. Він також знаменитий тим, що в далекому 1998-му році інвестував 100 тис. доларів в ще невідомий нікому стартап, який зараз знають усі без винятку люди на Землі – він інвестував у Google. З часом ця грошова інвестиція принесла йому понад 3 млрд. доларів! Jobs.ua підготували для вас коротку історію його успіху.

Бізнес-ангел Google

Професор Девід Черітон навіть після того, як став мільярдером, продовжує викладати у Стенфорді. Сфера його наукових інтересів – комп’ютерні технології. Саме тому на зламі тисячоліть до нього за порадою звернулися творці Google – Сергій Брін і Ларрі Пейдж. Девід Черітон допоміг і порадою, і грішми (сама порада стосувалася того, як знайти спосіб монетизації алгоритмів їхнього пошукового сервісу).

Таких, як він, стартапери називають бізнес-ангелами – це люди, які інвестують в компанії ще на стадії їхнього зародження. Це доволі ризиковане заняття, бо за статистикою 90% стартапів «помирають» по тій чи іншій причині. Тобто тільки кожна десята молода компанія досягає успіху. Тому бізнес-ангели значно ризикують своїми коштами, сподіваючись віднайти справжню перлину серед більшості невдалих проектів. Що ж, стенфордський професор знайшов свою зоряну перлину, виписавши засновникам Google їхній перший чек.

Звідки у викладача Стенфорду взялися гроші на інвестиції в Google

Девід Черітон зміг інвестувати в Google чималі кошти, бо вже володів певними статками. Він вкладав гроші в молоді компанії не вперше. А в 1995-му році спільно зі своїм аспірантом Енді Бехтольшаймом він заснував компанію Granite Systems, яка спеціалізувалась на розробці мережевих комутаторів. Через рік вони продали компанію за 220 млн. доларів (60% відійшло Енді Бехтольшайму, який теж, як і його напарник, виписав чек Бріну і Пейджу на 100 тис. доларів).

Девід Черітон є співзасновником ще двох компаній – Kealia та Arista, які теж займаються розробкою рішень для комп’ютерних мереж. Kealia, до слова, також була продана – цього разу за 120 млн. доларів. А в юності Девід, до речі, хотів стати музикантом. Ось такі іноді цікаві повороти долі.

Як живе найбагатший викладач у світі

Попри свої фантастичні статки як на простого американського професора, Девід Черітон живе доволі скромно. Він уникає дорогих автомобілів та будинків, не кажучи вже про яхти (хоча може придбати будь-яку). Він навіть не має свого акаунту на фейсбуці та твіттері, а це величезна рідкість навіть для Кремнієвої долини, де він живе, до речі, у скромному будинку останні 30 років.

Черітон активно займається благодійністю і продовжує викладати у Стенфорді. В березні 2021-го року йому виповниться 70 років, але він почувається досить бадьоро, і не полишає своє захоплення – вкладати гроші у стартапи. Але найкращою його інвестицією залишиться той перший чек, який він вручив у 1998-му році Сергію Бріну і Ларрі Пейджу, тоді ще студентам Стенфордського університету.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх