RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Мировая практика
  5. Як у країнах Європи ставляться до віддаленої роботи?

Як у країнах Європи ставляться до віддаленої роботи?

17.08.2022 504
Як у країнах Європи ставляться до віддаленої роботи?

Як у країнах Європи ставляться до віддаленої роботи?

17.08.2022     504

Можливість віддаленої роботи після пандемії пристрасно обговорюється в різних країнах. Працівники здебільшого прагнуть до збереження гнучкості та мобільності, але окремі представники топ-менеджменту вважають, що потрібно повертатися в офіси. А як ставляться європейські країни до теми узаконення віддаленої роботи після пандемії? Дізнайтеся разом із Jobs.ua.

Нідерланди

Законодавці цієї країни планують обговорити подану до нідерландського парламенту пропозицію, згідно якої віддалена робота розглядається як законне право громадян. «Ми отримали зелене світло для цього нового закону завдяки підтримці як від працівників, так і від профспілок роботодавців», – сказав Ван Вейенберг, один з політиків.

Дані Євростату свідчать, що нідерландці і до пандемії мали найвищий показник дистанційної роботи: близько 14% громадян Нідерландів працювали дистанційно. Коли ж розпочалася пандемія, нідерландський уряд всіляко заохочував підприємців дозволяти їхнім співробітникам працювати віддалено. А з січня 2022 року була започаткована програма відшкодування додаткових витрат, адже облаштування домашнього офісу може коштувати чималу суму.

Пересічні нідерландці ставляться до таких ініціатив позитивно. Вони не хочуть позбуватися цієї свободи – можливості працювати віддалено. І така тенденція, схоже на те, буде зберігатися й надалі. Особливо якщо пропозиція, направлена парламенту, перетвориться в закон. За цим законом компанії будуть пропонувати кандидатам можливість обирати, де працювати: віддалено чи в офісі.

Іспанія та Португалія

Уряди та громадяни цих країн також позитивно ставляться до віддаленої роботи. Приміром, в Іспанії ще у вересні 2020-го року прийняли закон, який захищає права іспанців на дистанційну роботу.

Що стосується Португалії, прийнятий у листопаді 2021-го року закон регулює таке важливе питання, як заборона роботодавцям зв’язуватися з працівниками поза робочим часом.

Велика Британія

Уряд Сполученого Королівства, як і уряд США, ще не закріпив на законодавчому рівні можливість дистанційної роботи. Як вже було згадано, гарячі дебати стосовно цього питання продовжуються в Сполучених Штатах. А поки дискусії на урядовому рівні тривають, працівники і роботодавці обговорюють умови віддаленої роботи так, як вважають за потрібне. Але не все так безхмарно: у Сполученому Королівстві роботодавці поки що мають право в односторонньому порядку вирішувати питання про повернення працівників в офіси. Якщо бачитимуть для цього вагомі причини.

Україна

У нас, як вам, мабуть, уже відомо, фактично відбулося узаконення віддаленої роботи, хоча точніше буде сказати – фрілансу. Для узаконення такої форми робочих відносин укладатиметься договір з нефіксованим робочим часом, в якому не прописана конкретна тривалість робочого часу. Вона визначатиметься в залежності від об’єму робіт. Також закон обмежуватиме кількість таких договорів від загальної кількості трудових договорів для одного роботодавця (10% від усієї кількості договорів).

Читайте также

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 Февраль, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 Февраль, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 Февраль, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 Февраль, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 Февраль, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.


↑ Наверх