RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Мировая практика
  5. Як у країнах Європи ставляться до віддаленої роботи?

Як у країнах Європи ставляться до віддаленої роботи?

17.08.2022 452
Як у країнах Європи ставляться до віддаленої роботи?

Як у країнах Європи ставляться до віддаленої роботи?

17.08.2022     452

Можливість віддаленої роботи після пандемії пристрасно обговорюється в різних країнах. Працівники здебільшого прагнуть до збереження гнучкості та мобільності, але окремі представники топ-менеджменту вважають, що потрібно повертатися в офіси. А як ставляться європейські країни до теми узаконення віддаленої роботи після пандемії? Дізнайтеся разом із Jobs.ua.

Нідерланди

Законодавці цієї країни планують обговорити подану до нідерландського парламенту пропозицію, згідно якої віддалена робота розглядається як законне право громадян. «Ми отримали зелене світло для цього нового закону завдяки підтримці як від працівників, так і від профспілок роботодавців», – сказав Ван Вейенберг, один з політиків.

Дані Євростату свідчать, що нідерландці і до пандемії мали найвищий показник дистанційної роботи: близько 14% громадян Нідерландів працювали дистанційно. Коли ж розпочалася пандемія, нідерландський уряд всіляко заохочував підприємців дозволяти їхнім співробітникам працювати віддалено. А з січня 2022 року була започаткована програма відшкодування додаткових витрат, адже облаштування домашнього офісу може коштувати чималу суму.

Пересічні нідерландці ставляться до таких ініціатив позитивно. Вони не хочуть позбуватися цієї свободи – можливості працювати віддалено. І така тенденція, схоже на те, буде зберігатися й надалі. Особливо якщо пропозиція, направлена парламенту, перетвориться в закон. За цим законом компанії будуть пропонувати кандидатам можливість обирати, де працювати: віддалено чи в офісі.

Іспанія та Португалія

Уряди та громадяни цих країн також позитивно ставляться до віддаленої роботи. Приміром, в Іспанії ще у вересні 2020-го року прийняли закон, який захищає права іспанців на дистанційну роботу.

Що стосується Португалії, прийнятий у листопаді 2021-го року закон регулює таке важливе питання, як заборона роботодавцям зв’язуватися з працівниками поза робочим часом.

Велика Британія

Уряд Сполученого Королівства, як і уряд США, ще не закріпив на законодавчому рівні можливість дистанційної роботи. Як вже було згадано, гарячі дебати стосовно цього питання продовжуються в Сполучених Штатах. А поки дискусії на урядовому рівні тривають, працівники і роботодавці обговорюють умови віддаленої роботи так, як вважають за потрібне. Але не все так безхмарно: у Сполученому Королівстві роботодавці поки що мають право в односторонньому порядку вирішувати питання про повернення працівників в офіси. Якщо бачитимуть для цього вагомі причини.

Україна

У нас, як вам, мабуть, уже відомо, фактично відбулося узаконення віддаленої роботи, хоча точніше буде сказати – фрілансу. Для узаконення такої форми робочих відносин укладатиметься договір з нефіксованим робочим часом, в якому не прописана конкретна тривалість робочого часу. Вона визначатиметься в залежності від об’єму робіт. Також закон обмежуватиме кількість таких договорів від загальної кількості трудових договорів для одного роботодавця (10% від усієї кількості договорів).

Читайте также

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


↑ Наверх