Допомога по безробіттю в Україні буде виплачуватися по-новому. І хоча ринок праці досі перебуває в критичному стані, коли кількість попиту пошукачів більше ніж пропозицій від роботодавців, Верховна Рада ухвалила проєкт закону стосовно виплат допомоги з безробіття. Тому на всіх очікують змінені правила виплат, давайте розберемось які саме.
Одразу хочемо нагадати, що в застосунку Дія українцям можна оформити статус безробітного та отримувати щомісячну допомогу. Скористатися цією функцією може будь-хто, хто був офіційно працевлаштований, але втратили роботу через війну або не можуть продовжувати діяльність як ФОП через воєнний стан і зареєстровані на тимчасово окупованих територіях чи там, де ведуться активні бойові дії.
Верховна Рада підтримала законопроект, який зазначає, що допомога з безробіття виплачуватиметься відповідно від страхового стажу людини. Ще одне доповнення: мінімальний страховий стаж для отримання допомоги з безробіття підвищується. Таким чином розмір державної допомоги буде залежати від того який ви маєте страховий стаж. Допомога за тривалістю розподіляється за наступним чином:
КЗпП зазначає, що тривалість таких виплат не може перевищувати 360 днів протягом двох років, а для внутрішньо переміщених осіб понад 180 календарних днів.
Слід також нагадати про нововведення від 21 червня, яке стосувалося безробітним громадянам, що отримують державну допомогу. Якщо такі здобувачі, що отримують допомогу понад 30 днів так і не працевлаштувались, то їх можна залучити до суспільно корисних робіт.
Законопроєкт також мав на меті удосконалення роботи центрів зайнятості. А саме мотивувати та стимулювати роботодавців брати на роботу людей, для яких такий досвід стане першим місцем роботи та людей передпенсійного віку. Також, якщо роботодавець бере на роботу людей наступних вразливих категорій населення: учасників бойових дій, батьків дитини з інвалідністю, батька/маму одиначку, - пропонується запровадити окрему низку пільг. Завдяки чому роботодавці зможуть отримувати від держави компенсацію за сплату ЄСВ або, навіть, отримувати частину зарплати від Фонду безробіття.
Декілька слів й про тих безробітних, яких будуть залучати до громадських робіт. Їх виплати за участь в громадській роботі будуть складати більше, ніж їхній розмір допомоги.
Через війну працівники й ФОПи зможуть отримати допомогу з часткового безробіття. З 7 травня допомога з часткового безробіття - це вид державної підтримки застрахованих осіб у разі втрати ними частини заробітної плати у зв’язку із зупиненням чи скороченням виробництва з причин економічного, технологічного характеру, виникнення надзвичайної ситуації, введення надзвичайного або воєнного стану, а також встановлення карантину. Допомога по частковому безробіттю надається територіальним органом центру зайнятості, за зверненням роботодавця або фізичної особи - підприємця, який є застрахованою особою, для її виплати працівникам або фізичній особі - підприємцю, який є застрахованою особою.
З приходом Трампа в Овальний кабінет очікуються зміни в багатьох сферах американського життя. Маск і Рамасвамі нещодавно заявили, що віддалена робота була «привілеєм ковідного часу», а в 2025 році федеральні службовці повинні відвідувати офіс п’ять днів на тиждень. Наскільки правдивими є їхні судження, і що загалом в перспективі може змінитися цьогоріч на американському ринку праці, з’ясовували Jobs.ua.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.