Не кожна компанія і тим паче не кожен начальник будуть ставитися до своїх працівників з повагою і подякою за їхню роботу. На жаль, часто трапляється так, що керівник банально використовує своїх підлеглих, і про кар’єрний розвиток на цій роботі годі мріяти. Зверніть увагу на ознаки такої експлуатації, які підготував для вас Jobs.ua: розпізнавши їх на ранніх етапах, можна уникнути змарнованих років у компанії, в якій нічого не світить.
Працюючи тривалий час на одній роботі, ваші знання постійно поповнюються, збільшується кількість професійних навичок, зростає рівень майстерності. Цілком очікувано, що з часом обсяг навантаження зросте, адже ваше керівництво бачить, що ви можете виконувати складніші завдання, а складніші завдання завжди забирають більше часу. Але поряд з тим складніші завдання повинні додатково оплачуватися, бо зарплата теж не повинна завмерти на одній позначці. Якщо ви вже й забули, коли начальство останній раз переглядало розмір вашої заробітної плати, це означає, що вас банально використовують.
Трапляється, що потрібно залишитися після роботи, щоб завершити важливу справу. Але якщо понаднормові дні стали нормою для вас, це означає тільки одне: ваше керівництво хоче від вас надто багато, не пропонуючи натомість нічого взамін. І те, що порушується ваш баланс між професійним та особистим життям, вашого начальника ніскільки не хвилює. Але це повинно хвилювати вас, бо повернути втрачені на такій роботі роки життя вже не вдасться.
Допомогти колегам – це святе, бо сьогодні ви комусь допомогли, а завтра підуть назустріч вам. Але тут є одне «але»: якщо допомога співробітникам перетворилася на щоденну звичку, і така ситуація всіх влаштовує, в тому числі з вашим керівником, це означає тільки одне – колеги разом з начальником вас експлуатують.
Як вчинити коректно? Не чекайте погіршення ситуації, бо люди дуже швидко звикають до чужої допомоги. Натомість уточніть з менеджером коло ваших робочих обов’язків і розмір оплати. Пам’ятайте, ви вправі просити про збільшення зарплатні, якщо обсяг навантаження зріс, а начальство вдає, що не помічає цього.
Як вчинити з колегами, які зловживають вашою добротою? Звісно, не завжди варто категорично відмовляти з допомогою, але зауважте колезі, що спочатку виконаєте свою роботу, а тоді допоможете йому, якщо залишиться час.
Якщо начальник постійно присвоює собі ваші досягнення, видає ваші інноваційні рішення за свої власні, у вас є кілька варіантів, як діяти в такій ситуації:
Як діяти, коли ви бачите, що вас експлуатують, нівелюючи ваші досягнення – вирішувати вам. Але якщо вирішите залишитись на такій роботі, не забувайте, що доведеться мовчати, терпіти і емоційно вигорати.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.
Розглянемо в статті метод STAR, щоб ваші відповіді на співбесідах набрали структурованого вигляду, були логічними, зрозумілими і переконливими.
Пошукачам не подобається формат групової співбесіди, та ейчари іноді вдаються до нього. Навіщо вони це роблять? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, а ще розглянемо переваги й недоліки групової співбесіди.