Звичайні віруси вражають людські організми. Коронавірус виявився набагато небезпечнішим – він «вбиває» цілі сектори економіки. Карантинні обмеження змусили підприємців встати на шлях виживання, переживаючи падіння попиту і балансуючи на межі банкрутства. Але ті підприємці, які демонструють стійкість і вигадку, продовжують працювати в складних умовах пандемії. Як українські власники навчилися виживати під час пандемії коронавірусу?
Знання процесів власного бізнесу дає змогу швидко адаптуватися. Власники ресторанів, як і більшість закладів харчування, змушені орієнтуватися на доставку замовлень через сайт. Організація новорічних святкувань – та й не лише новорічних – суттєва обмежена новими реаліями, але люди можуть влаштовувати святкування в своїх домівках. Отже, реалізація замовлень через Інтернет і безготівкова оплата дозволять закладам харчування принаймні втриматися на плаву. Щоправда, інший серйозний клопіт ліг на плечі рестораторів – організувати швидку і якісну доставку.
В чималу скруту потрапили організатори воркшопів, лекцій та тренінгів. Публічні виступи стали неможливими, тож свою діяльність їм довелося перенести в мережу. І все б нічого, але серед інших питань – організаційних та вдосконалення навчальної програми – постали такі нагальні проблеми, як організація оплати студентів. Яке тут рішення прийняти? Знайти ідеальний платіжний сервіс, простий і надійний, без зайвої бюрократії.
Чимало людей, які перейшли на віддалений режим роботи, збагнули, що вдома їм просто немає де працювати. Тому у великих містах зріс чималий попит на виробництво хоум-офісів. Власники меблевих фірм, які швидко зорієнтувалися, почали виробляти різні варіанти столів для домашніх офісів. Так багатьом невеличким меблевим фірмам вдалося зберегти бізнес. Принцип простий – замовлення онлайн і збірка меблів на дому.
Українські компанії, які займаються розробкою програмного забезпечення, переживають карантинні обмеження практично безболісно. Програмістам в цьому плані значно легше – вони можуть працювати як з офісу, так і віддалено. Та й практично всі замовлення ідуть від закордонних клієнтів, і оплата, відповідно, здійснюється в іноземній валюті. Як не крути, не рівня мізерним українським зарплатам.
Якщо говорити про ситуацію загалом, досвід власників малого бізнесу свідчить – щоб втриматися на плаву, необхідно шукати і знаходити нові можливості, реалізовувати продукцію онлайн. Звичайно, легше сказати, ніж зробити, але розраховувати передусім потрібно на власні сили. Чекати допомоги від нашої влади не варто; власна винахідливість і креативний підхід дадуть змогу пережити новий локдаун, який уже на підході. Jobs.ua бажає власникам малого бізнесу процвітання. Не втрачайте віри у власні сили!
З’ясовуємо разом з Jobs.ua, які бізнес-ідеї можна розвивати в 2025 році з активним використанням ШІ.
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.