Ось уже три тижні українці перебувають в новій реальності, до якої більшість із нас психологічно не виявились готовими. Тривалі обстріли, облога міст, перебування у сховищах і жахливі новини, які супроводжують нас з ранку до ночі – як у таких нелюдських умовах не втрачати зв’язок із реальністю? Давайте довідаємося разом із порталом працевлаштування Jobs.ua.
Перерахуємо найважливіші речі, які не дадуть психіці цивільних людей випадати з реальності.
Будьте активними. Якщо можете волонтерити, маєте для цього можливість – робіть це. Не можете волонтерити, натомість ходите на роботу – це теж важливо. Не мучте себе провиною вцілілого і намагайтеся якісно виконувати свої робочі обов’язки. Ми всі зараз єдині, не забуваємо про це, і банальне виконання своїх повсякденних справ – це вже наш маленький внесок у майбутню перемогу.
Не забуваємо про планування. Щоб розвантажувати психіку від тривоги та негативу, обов’язково плануйте свої найближчі дні: що робитимете, кому зможете допомогти в ці дні, з ким просто поговорите по телефону чи зустрінетеся особисто. Просто спробуйте і побачите, наскільки ефективним є ця проста процедура зараз.
Підтримуйте один одного. Підтримка може бути різною – добрим словом або матеріально. Якщо не можете допомогти коштами, продуктами чи іншими речами – знову ж таки, не дорікайте собі за це. Добре слово і психологічна підтримка теж дуже важливі в цей час. А якщо хтось натомість пропонує вам допомогу – дозвольте людям це зробити. Вони у такий спосіб відчувають свою корисність. Поставтеся до цього з розумінням.
Не втрачайте віри в нашу спільну перемогу. Зневіра – це дуже небезпечна річ. Вона призводить до збайдужілості та апатії, і кожному з нас потрібно не «доводити» психіку до таких станів. Концентруйтеся на маленьких щоденних дрібничках, щоб «заземляти» психіку. Приміром, одна чудова журналістка, Емма Антонюк (Вікна-Новини на СТБ) нещодавно в своїх сторіз в інстаграмі зауважила, що буде й надалі робити все, щоб залишатися красивою. Просто залишатися красивою жінкою, піклуватися про себе і свої потреби. Посмакувати кавою і з’їсти щось смачне, доглядати за волоссям і одягати гарні речі. Просто жити, ось що мається на увазі. Давайте брати з неї приклад, адже такі дії дозволять нам не втрачати ресурс і зберігати працездатність.
Візуалізуйте своє майбутнє. Так, усі наші плани були порушені кілька тижнів тому, але це не означає, що ми не повинні малювати в своїй уяві варіанти нашого майбутнього. Уявляйте щось хороше і позитивне, щоб це допомогло вам не втрачати надію та внутрішні ресурси, такі необхідні зараз кожному з нас.
Тож давайте вірити в краще, допомагати по можливості армії та волонтерам, сумлінно працювати – тобто робити тут і зараз усе залежне від нас. І обійми. Не забуваємо про обійми. Частіше обіймайте близьких людей, бо зараз це важливо, як ніколи раніше.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.