UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Ваше здоров'я
  5. Як вірити в краще та зберегти сили під час війни

Як вірити в краще та зберегти сили під час війни

16.03.2022 608
Як вірити в краще та зберегти сили під час війни

Як вірити в краще та зберегти сили під час війни

16.03.2022     608

Ось уже три тижні українці перебувають в новій реальності, до якої більшість із нас психологічно не виявились готовими. Тривалі обстріли, облога міст, перебування у сховищах і жахливі новини, які супроводжують нас з ранку до ночі – як у таких нелюдських умовах не втрачати зв’язок із реальністю? Давайте довідаємося разом із порталом працевлаштування Jobs.ua.

Що дає змогу цивільним вірити в краще і не втрачати ресурс?

Перерахуємо найважливіші речі, які не дадуть психіці цивільних людей випадати з реальності.

Будьте активними. Якщо можете волонтерити, маєте для цього можливість – робіть це. Не можете волонтерити, натомість ходите на роботу – це теж важливо. Не мучте себе провиною вцілілого і намагайтеся якісно виконувати свої робочі обов’язки. Ми всі зараз єдині, не забуваємо про це, і банальне виконання своїх повсякденних справ – це вже наш маленький внесок у майбутню перемогу.

Не забуваємо про планування. Щоб розвантажувати психіку від тривоги та негативу, обов’язково плануйте свої найближчі дні: що робитимете, кому зможете допомогти в ці дні, з ким просто поговорите по телефону чи зустрінетеся особисто. Просто спробуйте і побачите, наскільки ефективним є ця проста процедура зараз.

Підтримуйте один одного. Підтримка може бути різною – добрим словом або матеріально. Якщо не можете допомогти коштами, продуктами чи іншими речами – знову ж таки, не дорікайте собі за це. Добре слово і психологічна підтримка теж дуже важливі в цей час. А якщо хтось натомість пропонує вам допомогу – дозвольте людям це зробити. Вони у такий спосіб відчувають свою корисність. Поставтеся до цього з розумінням.

Не втрачайте віри в нашу спільну перемогу. Зневіра – це дуже небезпечна річ. Вона призводить до збайдужілості та апатії, і кожному з нас потрібно не «доводити» психіку до таких станів. Концентруйтеся на маленьких щоденних дрібничках, щоб «заземляти» психіку. Приміром, одна чудова журналістка, Емма Антонюк (Вікна-Новини на СТБ) нещодавно в своїх сторіз в інстаграмі зауважила, що буде й надалі робити все, щоб залишатися красивою. Просто залишатися красивою жінкою, піклуватися про себе і свої потреби. Посмакувати кавою і з’їсти щось смачне, доглядати за волоссям і одягати гарні речі. Просто жити, ось що мається на увазі. Давайте брати з неї приклад, адже такі дії дозволять нам не втрачати ресурс і зберігати працездатність.

Візуалізуйте своє майбутнє. Так, усі наші плани були порушені кілька тижнів тому, але це не означає, що ми не повинні малювати в своїй уяві варіанти нашого майбутнього. Уявляйте щось хороше і позитивне, щоб це допомогло вам не втрачати надію та внутрішні ресурси, такі необхідні зараз кожному з нас.

Тож давайте вірити в краще, допомагати по можливості армії та волонтерам, сумлінно працювати – тобто робити тут і зараз усе залежне від нас. І обійми. Не забуваємо про обійми. Частіше обіймайте близьких людей, бо зараз це важливо, як ніколи раніше.

Читайте також

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

    Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

  • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

    Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

  • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

    Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору