Гідне працевлаштування — актуальне питання для шукачів з різним досвідом, професійним рівнем і віком. Як показує практика, доволі часто останній фактор заважає отримати запрошення на співбесіду, почати співпрацю з багатьма керівниками, занижує конкурентний рівень. Вдала індивідуальна стратегія пошуку, створення грамотної самопрезентації, гідного резюме допоможуть завити про свій рівень, зацікавити рекрутера попри поширені міфи, хибні уявлення.
Нерідко, незалежно від віку, претенденти роблять ключові помилки, які заважають знайти достойне місце. Молоді спеціалісти, вчорашні випускники помиляються через брак досвіду, а вчорашні працівники зі стажем — через певну самовпевненість або ігнорування сучасних потреб ринку праці.
Щоб пошук був ефективним, HR-експерти радять витрачати на процес не менше 40 годин на тиждень. Цей час включає не лише аналіз пропозицій рекрутерів, але й самоосвіту, зустріч з потенційними працедавцями, відвідування профільних заходів (ярмарки вакансій, дні відкритих дверей), проходження курсів для підвищення кваліфікації та ін. Не секрет, що більшість надає перевагу формувати виключно молодий колектив, так як така категорія претендентів вважається більш мобільною, психологічно стійкою, вони легше переключаються на різні види занять, мають значний робочий потенціал. Шукач старшого віку при бажанні знайде гідне місце роботи навіть в складних сучасних умовах, але для цього необхідно правильно вибудувати власну самопрезентацію, вибирати найбільш перспективні пропозиції, орієнтуючись на спектр професійних навиків, освіту, власні інтереси і очікування.
Молоді спеціалісти нерідко мають низький рівень активності, недостатній об’єм професійних знань, практичних навиків, особливо в контексті вирішення нестандартних задач, і завищену самооцінку. Правильний акцент на перевагах, грамотна, активна організація аналізу вакантних місць, гідна самопрезентація створять міцну базу для отримання позитивного результату без прив’язки до вікового цензу.
В більшості випадків найбільшим бар’єром, який заважає вдалому працевлаштуванню, стає саме психологічний. Можна доволі швидко визначити найбільш перспективні сфери роботи, знайти цікаві варіанти для співпраці, але не мати сил для подолання негативних емоцій, невпевненості в собі. Щоб виграти в конкурентній боротьбі, важливо ще на стартовому етапі чітко показати рекрутеру, чому потрібно вибрати саме вашу кандидатуру і що це дасть йому натомість. Правильно оформлена самопрезентація, чітке розуміння власних цінностей, професійних можливостей, акцент на особливих вміннях допоможуть привернути увагу, здобути прихильність. Важливо відразу обережно, в контексті спілкування наголосити на вигоді, яку він отримає — вчасне виконання завдань, вміння правильно діяти в стресових, нестандартних ситуаціях, значний досвід вирішення складних завдань, швидка мобілізація сил.
Щоб максимально швидко знайти гідне місце роботи навіть в солідному віці, ми радимо звернути увагу на такі рекомендації:
Варто розглядати пропозиції, які будуть в реальності доступними для кандидата. Звертаємо увагу на вимоги рекрутера щодо освіти (не варто експериментувати в абсолютно нових сферах, професіях), спектру знань, вмінь, обов’язків.
Виграти конкурентну боротьбу без вміння ефективно працювати з комп’ютером, технологічними пристроями неможливо. Це важливий інструмент, який допоможе збільшити продуктивність праці, зекономити час, крім того, без сучасних інформаційних технологій неможлива результативна робота практично в кожній сфері.
Як показує практика, кандидатам солідного віку потрібно витратити більше часу на пошуки нового місця роботи, ніж більш молодому спеціалісту. Хибні міфи, стереотипи все ще популярні серед багатьох роботодавців, але при бажанні досягнути поставленої мети реально. При низькій динаміці відповідей і труднощах з запрошеннями на співбесіду ігнорувати менш привабливі пропозиції не варто. В більшості випадків тимчасове працевлаштування на більш низьку позицію (зі збереженням темпів пошуку бажаного місця) допоможе виграти час, правильно оцінити власні ресурси і мобілізуватись для досягнення позитивного результату.
Вдалий досвід роботи на аналогічній, суміжній посаді, висока компетенція стануть важливими аргументами для рекрутера. Активний особистісний розвиток і тенденція підвищення робочих навиків будуть значною перевагою перед конкурентами, покажуть потенційному працедавцю високу мобільність, активність, бажання розвиватись.
Правильний акцент на перевагах кандидатури, готовність підтримувати цінності компанії, вкладати власні ресурси в її розвиток допоможуть зацікавити рекрутера і виділити власну персону серед маси інших співрозмовників. Важливо чітко розуміти очікування працедавця, зуміти переконати його в винятковості, високих професійних можливостях і перспективності претендента.
Вік — важливий фактор, який враховують рекрутери під час набору персоналу. Дійсно, в деяких випадках співпраця через віковий ценз неможлива. Але не варто забувати, що крім одного працедавця з відмовою, на кандидата чекають сотні інших, які по праву оцінять його вміння і досвід. Головне, грамотно позиціонувати власні професійні вміння і коректно розставити акценти в спілкуванні.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.