Людмила Супкіна, менеджер з персоналу, компанія «Вікторія»:
Я можу сказати, що, на мій погляд, на ринку існує «дискримінація» тільки одного типу людей – тих, які не здатні просувати себе, вчитися, визнавати свої помилки і робити висновки.
Це – непрофесіонали, і вони ніколи не будуть затребувані. Решта всіх людей здатна знайти гідну роботу – незалежно від статі, віку і місця прописки. А всі, хто затверджує протилежне, просто з яких-небудь причин намагаються дискредитувати ринок праці, викликавши на ньому ажіотаж і нестабільність.
Тетяна Устроєнська, менеджер з персоналу, компанія «Аліан»:
Одна з основних проблем полягає в тому, що частина компаній вимагає прописку. Багатьом претендентам доводилося стикатися з ситуацією, коли роботодавця влаштовує резюме, вже обговорюються деталі працевлаштування, а потім піднімається питання про прописку – і тон розмови відразу міняється, претендент чує рішуче: «Ні!».
Проте з свого боку я можу відмітити, що останнім часом ця проблема стрімко втрачає свою актуальність – все більше людей переїздять з одного міста в інше, користуються послугами орендованого житла і не мають жодних проблем з працевлаштуванням.
До того ж багато компаній спеціально запрошують фахівців з інших міст, забезпечуючи їм не тільки працевлаштування, а й місце проживання.
Євген Комаров, HR-менеджер, рекрутингове агентство «Персонал»:
Я вважаю, що чутки про дискримінацію іногородніх на ринку праці перебільшені. Взагалі про існування дискримінації можна говорити тільки тоді, коли є масова відмова в прийомі на роботу. На даний момент таких відмов я не спостерігаю – так, деякі компанії прискіпливо відносяться до місця мешкання своїх співробітників, але таких одиниці.
До того ж перебірливість роботодавця у виборі тих або інших кандидатів може бути продиктована абсолютно раціональними причинами, а ось кандидату, що провалив співбесіду, треба якось себе виправдати у власних же очах, тому він і придумує відмовки, знімаючи з себе відповідальність.
Так, найчастіше столичні жителі мають чіпкішу хватку, володіють необхідними діловими якостями і рівнем знань, але якщо іногородній є професіоналом, то проблем з працевлаштуванням у нього не буде..
Издание "Работа+Карьера"
Як взаємодіяти з такими людьми, які вічно мають рацію, дізнавався Jobs.ua.
Чим такі ігри стануть у пригоді працівникам вашої компанії? Щоб пройти подібну гру, доведеться співпрацювати. Всі свої дії ви змушені координувати з іншим гравцем чи навіть з кількома.
До відмов не звикати кожній людині, ми стикаємося з ними щодня. Але чи варто реагувати на відмову як остаточний вердикт? Портал з пошуку роботи Jobs.ua пропонує з’ясувати, як реагувати на відмови так, щоб співрозмовники вас почули.
Портал з працевлаштування Jobs.ua дізнавався, які перспективи має legaltech, юриспруденція 21-століття на стику традиційних підходів і сучасних технологій.
Люди схильні плутати бодігардів і охоронців, ставлячи між ними знак рівності. Проте це не так, охоронець не завжди надає клієнту послуги фізичного захисту.