Сьогодні більшість роботодавців не поспішають працевлаштовувати людей у зрілому віці. У деяких випадках це цілком виправдано, проте частіше за все це просто стереотипність мислення. Якщо порівняти факти, то ті, кому за 50, можуть ще позмагатися з тими, кому ледь 25. І дати фору. Наприклад:
Молоді спеціалісти:
Люди у віці
І це ще не всі досягнення кожної вікової групи. Перераховувати їх можна довго, проте чи варто? Адже всім зрозуміло, що чим старша людина, тим досвідченіша вона. Життя вчить краще, ніж освітні заклади. Тому, відкриваючи вакансію, роботодавець повинен в першу чергу подумати, що для нього важливіше – вік чи досвід.
Трудове законодавство України з 2012 року забороняє дискримінацію за віковим критерієм. Формуючи вимоги до претендентів, роботодавцям не можна вказувати вікові рамки, а тим більше відмовляти у працевлаштуванні аргументуючи це зрілістю.
Але в житті такі ситуації трапляються, і не рідко. Реальних оголошень про «роботу для пенсіонерів» одиниці. Чому ж старша вікова категорія чує відмови у три рази частіше, ніж молодь:
Варто зауважити, що це лише узагальнені показники. Старші люди часто прекрасно володіють комп’ютерами, в курсі останніх відкриттів, швидко адаптуються до нового і зовсім не бояться рішучих дій.
Щоб знайти роботу в зрілому віці, варто добре постаратись. І ми з превеликим задоволенням вам допоможемо. Отож записуйте:
У цьому пункті також варто зазначити ваш зовнішній вигляд. Одягайтесь сучасно, цікавтеся модою, оберіть свій стиль (тільки знайдіть його не у своїй шафі серед речей 20-річної давнини, а купіть в сучасних магазинах). Доглядайте за собою так, щоб рекрутер на співбесіді не міг здогадатися про ваш реальний вік.
Щоб знайти роботу в зрілому віці, навчіться подавати свій вік як перевагу, а не як недолік. В першу чергу, повірте у це самі, і тоді легше буде переконати інших. Адже, окрім професійного досвіду, у вас є неабиякий запас життєвих мудростей. Покажіть роботодавцю, що ви знаєте, як вивести компанію на новий рівень, як сприяти її розвитку, і що ви готові це робити. Будьте впевнені в собі та у своїх силах. І нехай число 40+ не стане на заваді вашому працевлаштуванню, адже у цьому віці життя тільки починається…
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».